خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  سعید حائری آزاد شد

سعید حائری آزاد شد

خبرگزاری هرانا- صبح امروز سعید حایری، فعال دانشجویی پس از تحمل ۲ سال حبس از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران این فعال دانشجویی چپ در تاریخ ۲۹ آذر ماه سال ۱۳۸۸ در حالی که به همراه تعدادی از دوستان خود قصد شرکت در مراسم خاکسپاری مرحوم آیت الله منتظری را داشت در میدان انقلاب از سوی وزارت اطلاعات بازداشت و پس از تحمل ۸۰ روز حبس در بند ۲۰۹ زندان اوین با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیونی به صورت موقت آزاد شد، وی در شهریور ماه سال ۱۳۸۹ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباس به اتهام اجتماع و تبانی و اخلال در نظم عمومی به تحمل ۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد که این حکم در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به ۲ سال حبس تعزیری کاهش یافت.

وی در تاریخ ۲۳ آذر ماه سال ۱۳۹۱ به منظور سپری نمودن دوران حبس، خود را به زندان اوین معرفی نمود و طی دوران حبس خود از حق استفاده از مرخصی محروم ماند.

سعید حایری دانش آموخته فلسفه غرب و قایم مقام کمیته دفاع از حقوق شهروندی ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در انتخابات سال ۱۳۸۸ و نیز عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر بوده است. وی همچنین از آسیب دیدگان حادثه حمله به بند ۳۵۰ (پنج شنبه سیاه) زندان اوین در ۲۸ فروردین ماه سال جاری است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید