خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بند هفت زندان اوین؛ دو زندانی به مرخصی آمدند، یک زندانی به بیمارستان اعزام شد

بند هفت زندان اوین؛ دو زندانی به مرخصی آمدند، یک زندانی به بیمارستان اعزام شد

خبرگزاری هرانا – ایرج (اسماعیل) غریبی و حمیدرضا درخشنده دو زندانی امنیتی بند هفت زندان اوین به مرخصی آمدند. هم‌چنین غلامرضا حسینی دیگر زندانی این بند درپی وخامت حالش به بیمارستان منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ایرج (اسماعیل) غریبی و حمیدرضا درخشنده دو زندانی امنیتی سالن ۱۲ بند هفت موسوم به بند زندانیان امنیتی زندان اوین روز گذشته به مرخصی آمدند. هم‌چنین غلامرضا حسینی دیگر زندانی این سالن درپی وخامت حالش به بیمارستان منتقل شده است.

ایرج (اسماعیل) غریبی، حمیدرضا درخشنده و غلامرضا حسینی، با اتهام «همکاری با دول متخاصم» توسط قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ترتیب به تحمل ۵، ۷ و ۹ سال حبس تعزیری محکوم و مشغول تحمل حبس در این بند از زندان اوین می‌باشند.

بند هفت زندان اوین متشکل از هشت سالن، یکی از بندهای بدنام این زندان است که زندانیان عمدتا با جرایم مالی در آن نگهداری می‌شوند اما دست‌کم ۵۵ زندانی سیاسی-امنیتی در کنار زندانیان معتاد به مواد مخدر و جرایم مالی برخلاف اصل تفکیک جرائم در وضعیتی بسیار نامناسب حبس‌های طولانی مدت خود را طی می‌کنند. در این بند حداقل ۳۰ زندانی مبتلا به ایدز وجود دارد. هرانا در گزارش «آشنایی با بند‌ هفت زندان‌ اوین؛ تبعیدگاه زندانیان سیاسی-امنیتی» مشروحا به وضعیت این بند پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید