خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴, 16th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ ساعت ۱۵:۳۹:۰۹

    خانه  > slide, زندانیان  >  حمید خوش سیر آزاد شد

حمید خوش سیر آزاد شد

خبرگزاری هرانا – حمید خوش سِیَر، از متهمان پرونده موسوم به “کمپین امام نقی” و زندانی محبوس در بند هفت زندان اوین، امروز با مرخصی ۵ روزه متصل به آزادی و پایان محکومیت آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر اعلام شده بود که ۱۹ بهمن روز مقرر در پرینت این زندانی به عنوان روز آزادی است.

لازم به ذکر است که آقای خوش سیر از حدود ۴ ماه پیش  با محرومیت های فراقانونی و تنبیهی به دلیل خوددارى از شرکت در مراسم صبحگاه زندان به دلیل عارضه پزشکى روبرو بود که این محدودیت ها و محرومیت ها از سوى مدیریت بند اعمال شده بود.

گفتنی است که مسئولین زندان به دلیل خودداری وی از شرکت در مراسم صبحگاه تخت این زندانی را گرفته و تردد وی را نیز ممنوع کرده بودند.این زندانی گفته بود که با وجود سنگینی این تنبیهات و محرومیت ها ولی به دلیل مشکلات پزشکی همچنان امکان حضور در صبحگاه زندان را ندارد.

همچنین پیشتر مادر این زندانی بند هفت اوین در گفتگو با خبرگزاری هرانا، با اشاره به محدودیت و محرومیت های دارویی این زندانی گفته بود که “من فرزندم را سالم به زندان فرستادم و میخواهم فرزندم سالم به من بازگردد.”

حمید خوش سیر، از متهمان کمپین امام نقی در شش بامداد سی خرداد ۱۳۹۲ در منزل پدری توسط نیروهای امنیتی به اتهام مشارکت در “کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان” و مسائل مربوط به آن دستگیر شد. وی با رد این اتهامات گفته بود که هیچ نقشی در این ماجرا نداشته و مدارکی هم در این زمینه ارائه نشده است.

این زندانی پس از آن مدت بیش از ۴ ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت به سر برد و سرانجام به قید وثیقه تا تعیین تکلیف از زندان خارج شد. لازم به ذکر است که وی یک ماه از این مدت را در وضعیت انفرادی در این بند سپری کرده است.

سرانجام پرونده وی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی بررسی شد و حکم دو سال حبس تعزیری برای او صادر گشت. حکمی که به تائید دادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز رسید.

حمید خوش سیر در تاریخ ۸ تیر ماه ۱۳۹۳ برای اجرای حکم دو ساله خود به زندان اوین رفت.

کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان، صفحه طنزی بود که با شوخی با تاریخ اسلام و به ویژه امام نهم شیعیان نقی، طرفداران زیادی کسب کرده بود، مسئولین جمهوری اسلامی این صفحه و نویسندگان آن را به توهین به مقدسات متهم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید