خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳, 24th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۹/۱۶ ساعت ۲۲:۱۷:۴۷

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  دریاچه ارومیه آخرین نفس‌ها را می‌کشد

دریاچه ارومیه آخرین نفس‌ها را می‌کشد

خبرگزاری هرانا – نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی معتقد است وضعیت دریاچه ارومیه هر روز بد‌تر می‌شود و هنوز هیچ یک از طرح‌های نجات این دریاچه عملی نشده‌اند.

به گزارش هرانا، نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری CHN وضعیت فعلی دریاچه ارومیه را مناسب ندانست و تاکید کرد: وضعیت دریاچه هر روز بد‌تر می‌شود و چند ماه دیگر باید از خشک شدن تمام آب دریاچه ارومیه اظهار تاسف کنیم.

به گفته این نماینده مجلس وضعیت دریاچه هر روز بد‌تر می‌شود، اما با این حال هنوز هیچ اقدام عملی درباره نجات دریاچه ارومیه انجام نشده است. او گفت «آب‌ها برای جاری شدن به سمت دریاچه ارومیه آزاد نشده‌اند و طرح انتقال آب حوزه‌ای هم هنوز انجام نشده است».

قاضی‌پور در ادامه به انتقاد حضور دانشگاه صنعتی تهران در طرح نجات دریاچه ارومیه پرداخت و گفت: چرا برای نجات دریاچه ارومیه از دانشگاه صنعتی تهران کمک خواسته‌اند و کار‌شناسان این دانشگاه را آورده‌اند. این دانشگاه صنعتی است، چطور می‌توانند درباره مسائل مربوط به آب اظهار نظر کنند؟

نماینده ارومیه در ادامه تصریح کرد: افرادی از جاهای دیگه به منطقه آمده‌اند و اظهار نظر می‌کنند. آن‌ها مثل ما در داخل آتش نسوخته‌اند. یکی شنیده است که آتش می‌سوزاند. یکی دیده که آتش می‌سوزاند. اما تنها کسی که در آتش سوخته است می‌تواند درباره آتش اظهار نظر کند. ما در آتش سوخته‌ایم و می‌دانیم خشک شدن دریاچه ارومیه چه معنایی دارد. آقایان فقط جلسه می‌گذارند و حق جلسه و ماموریت می‌گیرند. این جریان درست نیست.

قاضی‌پور در ادامه اظهاراتش تاکید کرد: فکر برخی تعطیی کشاورزی آذربایجان غربی است. دریاچه ارومیه سه حوزه دارد. کردستان، آذربایجان غرب یو آذربایجان شرقی. در این استان‌ها سد‌های زیادی احداث شده است و یکی از عواملی که آب به دریاچه نمی‌رسد همین سد‌ها هستند.

نماینده ارومیه در پایان صحبتش به انتقاد از سازمان حفاظت از محیط زیست پرداخت و گفت: ما بار‌ها با سازمان رایزنی کرده‌ایم، اما بی‌نتیجه بود. البته باید بگویم که در دوره مدیریت خانم ابتکار و آقای چیت چیان چنین وضعیتی برای دریاچه ارومیه به وجود آمد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید