خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۷/۰۵ ساعت ۱۲:۰۲:۳۱

    خانه  > سایر گروهها  >  دلایل افزایش آلودگی هوای پایتخت

دلایل افزایش آلودگی هوای پایتخت

خبرگزاری هرانا – رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به افزایش آلودگی هوا همزمان با بازگشایی مدارس، اظهارداشت: مشکل آلودگی هوای تهران چند علتی است و طبیعی است به این زودی‌ها شاهد هوای پاک در شهر تهران نباشیم.

به گزارش هرانا، رحمت الله حافظی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه عوامل مختلفی سبب آلودگی هوای پایتخت می‌شوند، گفت: تنها سوخت غیر استاندارد یا موتورهای آلاینده خودرو‌ها و یا ریزگرد‌ها در شهر تهران ایجاد آلودگی نمی‌کند بلکه عوامل گوناگونی سبب افزایش آلودگی هوا در پایتخت می‌شود.

وی افزود: ما در بیشتر روزهای سال با مشکل ریزگرد‌ها روبرو هستیم که منشاء بیشتر این ریزگرد‌ها فعالیتهایی است که در جنوب غرب رخ می‌دهد. در سال گذشته کمتر از ۱۰ روز منشاء ریزگرد‌ها خارجی بود و بییش‌تر به خاطر فعالیتهای داخلی شهر که از ۱۱ شب شروع و تا ۴ صبح ادامه دارد این ریزگرد‌ها در هوای پایتخت افزایش پیدا می‌کرد.

به گفته حافظی، یکی از مراکز تحقیقاتی برای تاثیر فعالیتهای شبانه صنایع آلاینده نمونه برداری‌هایی انجام و تا چند هفته آینده نتایج این تحقیقات اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه با آغاز فصل مدرس و افزایش حجم ترددهای روزانه بر آلودگی هوای پایتخت افزوده شده است، ادامه داد: مدیریت و برنامه ریزی برای کاهش آلودگی هوا در پایتخت کار‌شناسی است و اگر با همین روند آلودگی هوای پایتخت را مهار کنیم تا ۳ یا ۴ سال آینده می‌توان این آلودگی را مدیریت کرد اما اینکه انتظار داشته باشیم زمستان امسال با زمستان سال گذشته تفاوتی در آلودگی داشته باشیم انتظار بالایی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید