خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  کارگران بازداشتی معدن بافق آزاد می‌شوند

کارگران بازداشتی معدن بافق آزاد می‌شوند

خبرگزاری هرانا – نماینده مردم بافق می‌گوید بر سر ‌آزادی ۹ کارگر بازداشتی معدن بافق در عصر ۱۱ شهریور توافق شده و شهر نیز با وجود ادامه تحصن در آرامش به سر می‌برد. معاون امنیتی استاندار یزد شامگاه دوشنبه با خانواده کارگران ملاقات کرده بود.

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا، از دیدار خانواده‌های کارگران بازداشت شده معدن بافق، امام جمعه و اعضای شورای شهر با محمدعلی طالبی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد در شامگاه دوشنبه ۱۰ شهریور خبر داد. این خبرگزاری می‌نویسد که مطالبات کارگران اعتصابی در جلسه ۴ ساعته‌ خانواده‌های کارگران و معاون امنیتی استاندار یزد مکتوب شده است.

این ملاقات در پانزدهمین روز اعتصاب حدود ۵ هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق صورت گرفته است. هم‌زمان با این ملاقات، ۵۰۰ نفر در برابر فرمانداری بافق تحصن کرده بودند. اعتصاب این کارگران به دلیل واگذاری معدن به بخش خصوصی آغاز شد. ۷۱ و نیم درصد از سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در سال ۹۱ به صندوق بازنشستگی فولاد خوزستان واگذار شده است.

به‌گزارش «ایلنا»، طالبی در جلسه‌ای ۴ ساعته قول آزادی کارگران بازداشت شده را به قید وثیقه و به شرط پایان دادن به اعتصاب داده، اما خانواده‌ها این شرط را رد کرده‌اند. این جلسه در ‌‌نهایت با مکتوب کردن لیستی از مطالبات کارگران معدن سنگ آهن بافق و خانواده‌های آن‌ها در ساعت ۱۲ نیمه شب پایان گرفت.
در گزارش ایلنا آمده که آزادی بدون قید و شرط کارگران بازداشتی، استعفای مدیرعامل معدن، لغو واگذاری ۵ / ۲۸ درصد از سهام معدن به شرکت فولاد خوزستان و واگذاری ۱۵ درصد از سهام معدن به شهرستان بافق، محورهای اصلی مطالبات طرح شده در آن جلسه بوده‌اند.

در همین زمینه، نماینده مردم بافق در مجلس، صبح سه‌شنبه ۱۱ شهریور اعلام کرد که ۹ کارگر بازداشتی معدن سنگ‌آهن تا عصر این روز آزاد خواهند شد.
دخیل ‌زارع‌زاده مهریزی اعلام کرده که دولت در مورد واگذاری ۱۵ درصد از سهام معدن به بافق برای توسعه زیرساخت‌های این شهرستان، ۴ ماه مهلت خواسته است. او تاکید کرده که «تجمع در برابر فرمانداری یزد هنوز ادامه دارد اما شهر در آرامش است.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید