خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  علی سلان‌پور در شرایط بد جسمی و بدون مراقبت پزشکی در زندان

علی سلان‌پور در شرایط بد جسمی و بدون مراقبت پزشکی در زندان

خبرگزاری هرانا – علی سلان‌پور که روز چهارشنبه هفته گذشته به بیمارستان اعزام شده بود، به علت خالی نبودن تخت و عدم هماهنگی به زندان عودت شد و همچنان با شرایط وخیم در زندان بسر یبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی سلان‌پور، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج روز چهارشنبه هفته گذشته با دستبند و پابند به بیمارستان شهدای تجریش اعزام شد تا توسط پزشک جراح مورد معاینه و سپس اقدامات درمانی قرار گیرد.

وی در آن روز به‌دلیل عدم هماهنگی ونبود تخت خالی برای بستری شدن دوباره به زندان برگردانده شد و تا لحظه تنظیم این خبر هیچ اقدام درمانی برای وی صورت نگرفته است.

یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «ماه گذشته علی سلان‌پور تحت یک عمل جراحی بسیار سخت قرار گرفت که امکان قطع نخاع شدن داشت و باید همچنان تحت مراقبت پزشک متخصص قرار گیرد و یک عمل دیگر اینبار روی مهره‌های گردن در پیش دارد. با این حال مسئولان نسبت به پیگیری وضعیت درمانی‌اش بی‌تفاوت هستند.»

همچنین حسن طفاح دیگر زندانی سیاسی سالن ۱۲ که به بیماری سرطان خون مبتلاست، روز ۴ دی ماه برای ویزیت شدن توسط متخصص خون باید به مراکز درمانی خارج از زندان اعزام می‌شد که این مهم تا روز جاری به تعویق افتاد. طی روز جاری متخصص خون نظر کار‌شناسی خود مبنی بر اعزام هرچه سریع‌تر حسن طفاح به مرخصی درمانی را صادر کرده و قرار است وی بزودی به مرخصی اعزام شود.

IMG-B6 IMG-B7 IMG-B8 IMG-B9

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید