خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۰۸ ساعت ۱۷:۳۲:۰۹

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  یک هکتار جنگل دشت شاد کالپوش میامی در آتش سوخت

یک هکتار جنگل دشت شاد کالپوش میامی در آتش سوخت

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی ضمن اشاره به وقوع آتش سوزی در جنگل دشت شاد کالپوش از توابع این شهرستان، گفت: عامل انسانی باعث وقوع این حادثه شده است.

به گزارش هرانا، حسین صائمی‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به اینکه شامگاه جمعه طی تماسی با سامانه این اداره توسط مردم منطقه دشت شاد کالپوش شهرستان میامی از وقوع یک فقره آتش سوزی در این منطقه مطلع شدیم اظهار داشت: در اسرع وقت نیروهای امدادی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه دو اکیپ کمکی نیز از ادارات منابع طبیعی شاهرود و دامغان نیز با حضور در منطقه به کمک رسانی پرداخته‌اند گفت: حدود ۷۰ نفر از نیروهای بومی نیز با فراخوان انجام شده در حال خاموش کردن آتش جنگل هستند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی با تصریح بر این مطلب که پوشش فضای سبز منطقه را درختانی چون بلوط، ارس خزنده و… شامل می‌شود، تصریح کرد: متاسفانه از جوار این منطقه یک شاخه لوله گاز شبکه سراسری عبور کرده است و این مهم بر امر تسریع در اطفاء حریق تاکید دارد.

صائمی‌پور با اشاره اینکه منطقه مذکور به دلیل پوشش مناسب فضای سبز، در روزهای تعطیل پذیرای مسافران و هموطنان است، گفت: متاسفانه یکی از هموطنان به دلیل عدم اطمینان از خاموشی آتش و ترک منطقه باعث بروز این حادثه شده است.

وی در خاتمه، وسعت این آتش سوزی را حدود یک هکتار ذکر کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید