خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  آمریکا موضوع پیشنهاد «مبادله امیر حکمتی» را رد کرد

آمریکا موضوع پیشنهاد «مبادله امیر حکمتی» را رد کرد

خبرگزاری هرانا – ایالات متحده روز سه‌شنبه، نهم دی ماه، خواستار آزادی شهروندان آن کشور که در ایران زندانی هستند شد، در عین حال خبر منتشر شده در مورد «پیشنهاد مبادله امیر حکمتی» را رد کرد.

روز سه‌شنبه وکیل امیر حکمتی در گفت‌وگویی با خبرگزاری تسنیم گفته بود دولت آمریکا از طریق دفتر حافظ منافع خود در ایران خواستار «مبادله» این شهروند ایرانی-آمریکایی زندانی در ایران با یک زندانی شده است.

به گزارش هرانا به نقل از خبرگزاری رویترز؛ جف راتکه، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، گفته است «آن خبر‌ها صحیح نیستند».

آقای راتکه گفته است «دولت آمریکا پیشنهاد مبادله آقای حکمتی را نکرده است. با همه این‌ها ما از دولت ایران می‌خواهیم تا امیر حکتی را فورا آزاد کند. در عین حال خواستار آزادی سعید عابدینی و جیسون رضائیان و همکاری برای پیدا کردن رابرت لوینسون هستیم».

امیر حکمتی در سال ۱۳۹۰، وقتی، به گفته خودش، برای دیدار با مادربزرگش به ایران رفته بود، به اتهام جاسوسی برای آمریکا بازداشت و به اعدام محکوم شد. این حکم در ‌‌نهایت به ۱۰ سال زندان تغییر پیدا کرد.

واشینگتن اتهام جاسوس بودن او را رد کرده است.

سعید عابدینی یک کشیش ایرانی آمریکایی‌ست که در ایران زندانی شده است.

جیسون رضائیان خبرنگار روزنامه واشینگتن‌پست است، که در تیر ماه گذشته همراه با همسرش و دو نفر دیگر بازداشت شد که به جز او بقیه آزاد شده‌اند.

رابرت لوینسون نیز یک شهروند آمریکایی‌ست که بنا بر گزارش‌های اولیه به عنوان بازرس خصوصی برای یک شرکت بزرگ کار می‌کرد و برای تحقیق در مورد «قاچاق سیگار» به جزیره کیش در ایران سفر کرده بود؛ جایی که در سال ۱۳۸۵ ناپدید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید