خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۲, 22nd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۱۱/۰۹ ساعت ۱۲:۵۴:۳۴

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت نگران کننده ماشاء الله حائری در بیمارستان دی

وضعیت نگران کننده ماشاء الله حائری در بیمارستان دی

خبرگزاری هرانا – ماشاء الله حائری زندانی سیاسی کهن سال زندان رجایی شهر پس از حمله قلبی با دستبند و پابند در بیمارستان دی بستری شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ماشاء الله حائری روز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه در پی خونریزی از گوش و بینی به بهداری زندان رجایی شهر کرج منتقل و به دستور پزشکان بهداری بصورت اورژانس به بیمارستان ۱۰۰۰ تخت خوابی خمینی اعزام شد.

یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفت: “ماشاء الله حائری را با پا بند و دست‌بند و بسیار توهین آمیز در بیمارستان هزار تخت خوابی بستری کردند. از فردای انتقال ماشاء الله حائری خانواده وی به دادستانی مراجعه کرده و نامه انتقال به بیمارستان دی را از دادستانی اخذ کردند.”

این منبع آگاه در ادامه افزود: “ولی مامورین اعزام با نادیده گرفتن دستور دادستانی با انتقال مستقیم ماشاء الله حائری به بیمارستان دی موافقت نکردند و گفتند باید ابتدا به زندان رجایی شهر عودت شده و از آنجا مجددا اعزام شود.”

ماشاء الله حائری با‌‌ همان وضعیت جسمی به زندان رجایی شهر بازگردانده شد و در تاریخ ۱ بهمن ماه مجددا دچار حمله قلبی شده است.

این زندانی نهایتا به بیمارستان دی منتقل شد و در این بیمارستان از رسیدگی‌های پزشکی مناسبی برخوردار بوده است اما مامورین اعزام در این شرایط نیز حاضر نشدند تا دستبند و پابند وی را باز کنند.

ماشاءالله حائری ۵۸ ساله، در وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ به اتهام ارتباط با گروه‌های معاند نظام بازداشت و به ۱۵ سال حبس محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید