خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۳/۱۸ ساعت ۱۸:۵۷:۳۳

    خانه  > زندانیان  >  ضرب و شتم یک زندانی در زندان مرکزی اراک

ضرب و شتم یک زندانی در زندان مرکزی اراک

خبرگزاری هرانا – احمد عرفان‌پور زندانی عادی زندان مرکزی اراک از شب گذشته مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بدون رسیدگی پزشکی به سلول انفرادی منتقل شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب گذشته احمد عرفان‌پور زندانی عادی زندان مرکزی اراک توسط مسئولین این زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و هم‌اکنون در سلول انفرادی این زندان بدون رسیدگی پزشکی نگهداری می‌شود.

یکی از اقوام این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “احمد عرفان‌پور بدلیل ساخت مشروبات الکلی در منزل از ۱۰ روز پیش به زندان افتاده است. شب گذشته مسئولین قصد داشتند وی را از این زندان به مکان دیگری منتقل کنند که با ریاست واحد ۴ زندان مرکزی اراک آقای محمدحسن نصیری بحث می‌کند. نگهبانان هم گونی بسر وی می‌کشند و بشدت کتکش میزنند.”

وی در ادامه گفت: “احمد عرفان‌پور پلاتین در پایش دارد و اکنون پلاتین ها شکسته و دارد در انفرادی فریاد می‌کشد. با این وجود هیچ گونه رسیدگی به وضعیت وی نمی‌شود.”

این منبع در ادامه گفت: “نگهبانان زندان مرکزی اراک زندانیانی که می‌خواهند تنبیه کنند در گونی‌های بزرگ میکنند و با باتون‌های چوبی مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و سپس بدون رسیدگی پزشکی با دستبند و پابند به سلول انفرادی منتقل می‌کنند.”

گفتنی است، ضرب و شتم و بدرفتاری با زندانیان عادی در زندان‌های ایران به امری عادی تبدیل شده و حساسیت کافی به این موضوع در بین فعالین و رسانه‌های حقوق بشری را میطلبد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید