خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی پنچ زندانی محکوم به اعدام در تهران، ایلام و اراک از مرگ

رهایی پنچ زندانی محکوم به اعدام در تهران، ایلام و اراک از مرگ

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در تهران و ایلام که طی ۲ پرونده جداگانه به‌ اتهام “قتل” به‌ اعدام محکوم شده بودند، با رضایت خانواده مقتول از مرگ رهایی یافتند. همزمان سه زندانی متهم به “قنل” در زندان مرکزی اراک در زمان اجرای حکم با گذشت اولیا دم در پای چوبه دار به زندگی بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، کارگر چاپخانه که به اتهام “قتل برادرزنش” به اعدام محکوم شده بود در حالی که با چوبه دار چند قدم فاصله داشت با تقاضای خانواده مقتول مبنی بر پرداخت یکصد میلیون تومان از اعدام نجات یافت.

صبح دیروز این متهم از نظر جنبه عمومی جرم در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

این حادثه در سال ۹۴ اتفاق افتاده بود.

مرد جوان به قضات گفت: “وقتی با همسرم دعوایم شد او قهر کرد و از خانه رفت. ساعتی بعد برادرش ناغافل وارد خانه‌مان شد و شروع به فحاشی کرد با هم درگیر شدیم. ناخواسته چاقو به او اصابت کرد”.

پس‌ از محاکمه قضات او را به اعدام محکوم کردند.

این حکم از سوی قضات دیوانعالی کشور تأیید شد اما اولیای دم به خاطر نوه‌شان از اعدام دامادشان گذشت کردند.

بدین ترتیب مرد جوان صبح دیروز از نظر جنبه عمومی در شعبه چهارم به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور قاضی واعظی پای میز محاکمه ایستاد و در پایان جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند و متهم را از جنبه عمومی جرم به سه سال حبس محکوم کردند.

بخشش زندانی محکوم به اعدام در ایلام/ ویدئو

به گزارش صدا و سیما، جوان محکوم به اعدام که به اتهام “قتل غیر عمد” در انتظار اجرای حکم بود از اعدام نجات یافت.

باحضور بزرگان وریش سفیدان ایل های بولی وارکوازی و مسولان قضایی استان و بخشش اولیای دم ، جوان ۳۳ ساله ایلامی از اجرای حکم اعدام نجات یافت.

بازگشت سه محکوم به اعدام زندان مرکزی اراک به زندگی

به گزارش ایسنا، با گذشت اولیای دم، سه زندانی در زندان مرکزی اراک در زمان اجرای حکم به زندگی بازگشتند.

این زندانیان با مداخله مدیر و مددکاران زندان مرکزی اراک و با گذشت اولیا دم در پای چوبه دار به زندگی بازگشتند.

به گفته مدیر کل زندانهای استان مرکزی این اتفاق پس از پیگیری مدیر زندان مرکزی و گروه سفیران نجات این زندان و رایزنی با خانواده اولیاء دم رخ داد.

فلاحتی مطلق در این خصوص گفت: “طی پیگیری و رایزنی های به عمل آمده یک نفر از این زندانیان که به جرم قتل عمد مدت ۴ سال و دو نفر دیگر مدت ۱۱ سال در زندان به سر می بردند، در آستانه اجرای حکم اعدام قرار داشتند ولی با رضایت خانواده اولیای دم از مرگ نجات یافته و به زندگی باز گشتند”.

به گفته مدیرکل زندانهای استان مرکزی از ابتدای سال جاری تاکنون با پیگیری گروه سفیران نجات زندان مرکزی اراک رضایت اولیای دم ۱۲ محکوم به اعدام اخذ شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید