خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بازرسی ماهانه زندانیان اهل‌سنت بدون حفظ کرامت انسانی زندانیان

بازرسی ماهانه زندانیان اهل‌سنت بدون حفظ کرامت انسانی زندانیان

خبرگزاری هرانا – روز شنبه سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج مورد بازرسی قرار گرفت و زندانیان این بند بدون رعایت کرامت انسانی و بصورت بی ادبانه مورد بازرسی قرار گرفتند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۳ بعد از ظهر روز شنبه ۱۰ خرداد ماه سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج مورد بازرسی ماهانه قرار گرفت.

این سالن که به زندانیان اهل‌سنت اختصاص دارد و اغلب ایشان را شهروندان کرد تشکیل می‌دهند هم‌اکنون نزدیک ۱۰۰ زندانی را در خود جای داده است.

یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: “روز شنبه ۷۰ تن از ماموران امنیتی زندان به این سالن حمله کردند و پس از بازرسی کل اتاقها و حسینیه وسایل زندانیان را بهم ریخته و به آنها بی‌احترامی کردند.”

وی در ادامه گفت: “ماموران برخی وسایل شخصی زندانیان را با خود بردند و زندانیان را مورد بازرسی بدنی قرار دادند. در هنگام بازرسی کتاب‌های قرآن زیر دست و پا افتاده بود که این موضوع باعث بروز ناراحتی در بین زندانیان این سالن شد.”

وی ضمن اینکه این بازرسی را بدون شئونات اخلاقی و اسلامی عنوان کرد گفت: “یک سری از وسایل قیمتی زندانیان از قبیل انگشتر و غیره توسط ماموران به سرقت رفته است.”

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید