خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه وارد دومین هفته خود شد

اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه وارد دومین هفته خود شد

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل صبح امروز در محوطه کارخانه اعتراض صنفی کردند.

در این زمینه یکی از کارگران نیشکر هفت‌تپه به ایلنا گفت: تجمع کنندگان که در بخش‌های کشاورزی و صنعتی کارخانه کار می‌کنند خواستاراجرای طرح طبقه بندی مشاغل هستند.

وی با بیان اینکه اعتراض صنفی کارگران نیشکر هفت تپه از ۶ روز گذشته آغاز شده است، افزود: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل برای کارگران نیشکر هفت تپه از اسفند سال ۸۸ از سوی وزارت کار ابلاغ شده است اما کارفرما به دلیل داشتن بار مالی آن را عملی نمی کند.

او تعداد کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه را حدود هزار کارگر ذکر کرد و در مورد سایر مشکلات کارگران گفت: یکی دیگر از مشکلات کارگران نی شکرهفت تپه بی توجه ای کارفرما در پیگیری مطالبات کارگران است.

این کارگر با بیان اینکه کارفرما چندین سال است به کارگران تنها وعده می‌دهد، افزود: اعضای هیئت مدیره کشت و صنعت هفت تپه ظاهرا فرصت حضور در جمع کارگران ندارند و بنابراین در شش روز گذشته تنها مدیرعامل کارخانه بود که چند نوبت سعی کرد تا ایراد سخنرانی به اعتراض کارگران خاتمه دهد.

این کارگر در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص معوقات حقوقی کارگران نیشکر هفت تپه، مدعی شد: حقوق کارگران نی شکر هفت تپه هر ماه با یک ماه تاخیر پرداخت می شود.

وی همچنین در ادامه مشکلات صنفی کارگران این مجموعه به مسئله بیمه تکمیلی کارگران نی شکر هفت اشاره کرد و مدعی شد که در رابطه با استفاده برخی از کارگران از خدمات بیمه تکمیلی مشکلاتی از بابت تامین اعتبار به وجود آمده است.

این کارگر که در خاتمه اظهار داشت: که کارگران تنها خواهان توجه کارفرما به مطالبات صنفی آنها هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید