خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  اعتراض وکیل روح الامینی به روند رسیدگی به پرونده مرتضوی

اعتراض وکیل روح الامینی به روند رسیدگی به پرونده مرتضوی

خبرگزاری هرانا – وکیل خانواده مرحوم محسن روح الامینی از آنچه بایکوت شدن این پرونده در دادسرای کارکنان دولت و رسیدگی‌های خارج از وقت اداری و شبانه خواند گلایه کرد.

به گزارش ایرنا ،«میر مجید طاهری» روز سه شنبه درباره آخرین وضعیت شکایت خانواده مرحوم روح الامینی از مرتضوی به اتهام معاونت در قتل اظهار داشت: حدود دو هفته گذشته برای پیگیری پرونده به دادسرا مراجعه و مواردی را که لازم بود اعلام کردیم.

وکیل اولیای دم مرحوم روح الامینی (از کشته شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک) با طرح این پرسش که چرا دادستانی به اتهام معاونت مرتضوی در قتل فرزند موکلش رسیدگی نمی‌کند اضافه کرد: در مراجعه اخیری که داشتم، بازپرس اعلام کرده درباره این پرونده تصمیم می‌گیرد ولی تا کنون هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده است.

طاهری یادآور شد: برغم اینکه در جلسه بازپرسی ۱۵ آبان ماه، بازپرس درباره این پرونده از مرتضوی تحقیق و سئوال کرده اما وی هنوز درباره معاونت در قتل روح الامینی تفهیم اتهام نشده است.

وکیل مدافع خانواده مرحوم روح الامینی گفت: از نظر ما پرونده تکمیل است و اینکه چرا دادسرا برغم تکمیل بودن پرونده آن را به دادگاه ارسال نمی‌کند جای تعجب دارد و باید درباره عدم ارسال پرونده به دادگاه پاسخگو باشد.

طاهری گفت: پرونده شکایت از مرتضوی به اتهام معاونت در قتل روح الامینی، جلب به محاکمه دارد اما متاسفانه روند رسیدگی به آن در مرحله دادسرا قفل شده است.

به گفته وی پرونده شکایت خانواده مرحوم روح الامینی از مرتضوی باید سال گذشته و توامان با پرونده مرحوم کامرانی به دادگاه ارسال می‌شد اما به دلایل نامعلوم این بخش جدا شد و دادگاه هنوز به پرونده شکایت روح الامینی از مرتضوی رسیدگی ماهیتی نکرده است.

وکیل مدافع خانواده مرحوم روح الامینی اضافه کرد: متاسفانه رسیدگی به پرونده آقای مرتضوی در مرحله دادسرا روال عادی نداشت به طوری که مشکلات زیادی برای حضور وی در دادسرا داشتیم و برخلاف اینکه دادسرا معمولا خارج از ساعت اداری از متهم تحقیق نمی‌کند اما در مورد آقای مرتضوی تحقیقات خارج از ساعات اداری صورت می‌گیرد.

طاهری با بیان اینکه پرونده شکایت خانواده مرحوم روح الامینی از مرتضوی در دادسرا متوقف است و هنوز رسیدگی نشده گفت: منتظرم تصمیم دادسرا در ارتباط با شکایت اولیای دم مرحوم روح الامینی هستیم.

وی یادآور شد: البته بخشی از شکایت ما علیه مرتضوی در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد که به حکم دادگاه اعتراض کردیم و هم اکنون پرونده برای رسیدگی در شعبه تجدید نظر در دیوان عالی کشور به سر می‌برد و هنوز منتهی به نتیجه نشده است.

طاهری درباره اظهارات اخیر سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی درباره حادثه بازداشتگاه کهریزک گفت: صحبت‌هایی که جدیدا آقای احمدی مقدم مطرح کرده، صحبت‌هایی است که موکلان من در جریان آن بودند و بار‌ها در دادگاه مطرح کردند ولی هیچ وقت رسانه‌ای نشده بود.

وکیل مدافع خانواده مرحوم روح الامیتی اظهار داشت: توجیه دادسرا از ارسال نکردن پرونده به دادگاه را نمی‌دانیم و تا کنون دادسرا هر مدرکی از ما خواسته ارایه کرده‌ایم.

به گفته طاهری دادسرا وظیفه دارد به این شکایت رسیدگی کرده و نسبت به آن تصمیم گیری کند.

وی تاکید کرد: علت ارسال نشدن پرونده به دادگاه را نمی‌دانیم اما امیدواریم توجیه دستگاه قضایی از ارسال نکردن این پرونده به دادگاه، قانونی باشد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات قضات کهریزک ابتدای خرداد ماه امسال پس از ۱۱ جلسه رسیدگی در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی پایان یافت و اواخر خرداد ماه نیز احکام مته‌مان صادر شد.

پس از صدور حکم از سوی دادگاه، هر سه متهم و دو نفر از شکات به رای دادگاه اعتراض کردند و پرونده برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه نهم دیوان عالی کشور ارسال شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید