خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  پرونده «بازداشتگاه کهریزک»؛ علی اکبر حیدری فرد به ۱۸ ماه حبس محکوم شد

پرونده «بازداشتگاه کهریزک»؛ علی اکبر حیدری فرد به ۱۸ ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا –  علی اکبر حیدری فرد، یکی از سه قاضی متهم در پرونده موسوم به «بازداشتگاه کهریزک»، به ۱۸ ماه حبس محکوم شد. محکومیت حیدری فرد به عنوان متهم ردیف دوم این پرونده، با شکایت اولیای دم محسن روح الامینی، از کشته‌ شدگان در بازداشتگاه کهریزک صورت گرفته است. گفتنی است که در این بازداشتگاه دستکم سه نفر از معترضان به نتیجه انتخابات بحث‌ برانگیز ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ ایران کشته شدند.

به گزارش خبرگراری هرانا به نقل از همشهری آنلاین، علی اکبر حیدری فرد، یکی از سه قاضی پرونده موسوم به «بازداشتگاه کهریزک»، در ارتباط با این پرونده به ۱۸ ماه حبس محکوم شد.

محکومیت علی اکبر حیدری فرد به عنوان متهم ردیف دوم پرونده کهریزک، با شکایت اولیای دم محسن روح الامینی، از کشته‌شدگان در بازداشتگاه کهریزک صورت گرفته است.

میرمجید طاهری، وکیل اولیای دم محسن روح الامینی ضمن اعلام این خبر گفت: “پیرو شکایتی که از آقای حیدری فرد بابت اظهاراتش داشتیم و پس از صدور کیفرخواست و برگزاری نشست دادگاه، حکم پرونده صادر شده است. حکم صادره قطعی نبوده و قابل تجدید نظرخواهی است”.

حیدری فرد پیشتر در ارتباط با این پرونده به پنج سال انفصال از مناصب دولتی محکوم شده بود.

لازم به ذکر است که سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران، حسن زارع دهنوی «مشهور به قاضی حداد»، معاون وقت امنیت دادستان تهران و علی‌ اکبر حیدری‌فر، دادیاری که دستور انتقال تعدادی از معترضان انتخاباتی را به بازداشتگاه کهریزک داده بود، از متهمان «پرونده بازداشتگاه کهریزک» هستند.

گفتنی است که در این بازداشتگاه دستکم سه نفر از معترضان به نتیجه انتخابات بحث‌برانگیز ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ ایران، به‌ نام‌های امیر جوادی‌فر، محسن روح‌الامینی و محمد کامرانی کشته شدند.

لازم به یادآوری است که سعید مرتضوی، متهم ردیف اول پرونده «بازداشتگاه کهریزک» و  دادستان سابق تهران، پیشتر با شکایت اولیای دم محسن روح‌الامینی، به اتهام «معاونت در قتل» به دو سال حبس تعزیری محکوم و در تاریخ دوم اردیبهشت ماه ۹۷ به زندان اوین منتقل شده بود.

مرتضوی نهایتا در تاریخ ۱۶ شهریورماه ۹۸، با گذراندن دو سوم از دوران محکومیت ۲ ساله خود از زندان اوین آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید