خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بی‌اطلاعی از وضعیت اکبر امینی پس از ۳ ماه بازداشت

هرانا؛ بی‌اطلاعی از وضعیت اکبر امینی پس از ۳ ماه بازداشت

خبرگزاری هرانا – باوجود گذشت ۹۳ روز از بازداشت اکبر امینی از وضعیت وی اطلاعی در دست نیست و تاکنون اجازه ملاقات با بستگان خود را نیافته است.

یکی از بستگان اکبر امینی که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفت: “اکبر تنها یک هفته پس از بازداشت موفق به تماس با منزل شد. امام پس از آن دیگر نه تماس تلفنی به وی داده شد و نه اجازه ملاقات. روز گذشته (شنبه ۱۶ شهریور ماه) که یکی از بستگان درجه یک به درب زندان اوین مراجعه کرده و تاحدود ظهر در آنجا بود، مسئولین به وی اعلام کردند که اینجا نایستید و بروید زیرا اکبر ممنوع الملاقات است.”

وی همچنین گفت: “ما از برخی منابع شنیده‌ایم که اکبر در بند ۲۰۹ اوین و در سلول انفرادی نگهداری می‌شود.”

لازم به یادآوریست، اکبر امینی در ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۹ با در دست داشتن نمادهای اعتراضی از جرثقیلی واقع در چهارراه قصر تهران بالا رفته که پس از چند ساعت بازداشت و به یک سال حبس تعزیری محکوم و پس از تحمل یک سال حکم خود از زندان آزاد شده بود. وی پس از آزادی بار‌ها توسط نیروهای امنیتی بازداشت و احضار شده است.

بتازگی نیز طی احضاریه‌ای از دادگاه انقلاب حکم ۵ سال محکومیت اکبر امینی در دادگاه تجدیدنظر استان به تایید رسیده و به همین دلیل حکم ۱ سال حبس تعلیقی وی نیز به اجرا گذارده خواهد شد.

گفتنی است، اکبر امینی آخرین بار شب ۱۷ خرداد ماه در منزل مسکونی خود بازداشت شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید