خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۱, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۱۱/۲۰ ساعت ۱۲:۰۷:۰۴

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ زهرا منصوری به مرخصی استعلاجی اعزام شد

هرانا؛ زهرا منصوری به مرخصی استعلاجی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – زهرا (محبوبه) منصوری زندانی سیاسی زندان اوین که بتازگی با عود بیماری سرطان خود در وضعیت وخیمی قرار گرفته بود به مرخصی استعلاجی اعزام شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زهرا منصوری زندانی سیاسی ۶۰ ساله بند نسوان زندان اوین که از بیماری صرع رنج می‌برد و بتازگی با عود سرطان سینه در وضعیت وخیمی قرار گرفته بود با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به مرخصی درمانی اعزام شد.

زهرا منصوری پیش‌تر نیز در بهار سال ۹۰ که بازداشت گردید، در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد، ولی از آنجا که عمل مورد نظر با تشخیص اشتباه پزشکان همراه بود، بیماری سرطان سینه وی مجددا عود کرده و وی را در شرایط خطر ناکی قرار داده است.

یکی از نزدیکان زهرا منصوری به گزارشگر هرانا گفت: “فعلا میزان مرخصی داده شده معلوم نیست، ولی ما امیدواریم که مرخصی درمانی وی تا بهبود کامل ادامه پیدا کند.”

وی همچنین ادامه داد: “در شرایط فعلی بازگشت زهرا منصوری به زندان بسیار خطر ناک است و ممکن است باعث مرگ وی شود.”

زهرا (محبوبه) منصوری در تاریخ ۶ آبان ماه در حالی مجددا جهت اجرای محکومیت صادره بازداشت و به زندان اوین منتقل گردید که به تازگی تحت عمل جراحی مربوط به ناراحتی‌های روده قرار گرفته بود و بسیاری از اعمال طبیعی بدن انسان، نظیر نشستن برایشان دشوار شده بود.

وی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباس به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم به دلیل وضعیت خاص جسمی به ۲ سال حبس تعزیری و ۵ سال حبس تعلیقی تقلیل یافت.

قابل ذکر است که زهرا (محبوبه) منصوری خواهر زندانی سیاسی محمدعلی (پیروز) منصوری است، ایشان همواره به دلیل وابستگی‌های خانوادگی تحت فشار بوده‌اند.

محمد علی منصوری که از ۱۱ شهریورماه سال ۱۳۸۶ در زندان به سر می‌برد، به اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین خلق به تحمل ۱۷ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان رجایی شهر کرج محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید