خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پس از تحمل ۱۴ سال حبس؛ محمدعلی منصوری به مرخصی اعزام شد

پس از تحمل ۱۴ سال حبس؛ محمدعلی منصوری به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۱۸ شهریورماه، محمدعلی (پیروز) منصوری، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، پس از تحمل ۱۴ سال حبس، برای نخستین بار از این زندان به مرخصی اعزام شد. آقای منصوری پیشتر در تاریخ ۱۱ شهریورماه در پی سکته قلبی به بیمارستان رجائی کرج منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰، محمدعلی (پیروز) منصوری، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، از این زندان به مرخصی اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای منصوری پس از سپری شدن ۱۴ سال حبس بدون مرخصی و در شرایطی صورت گرفته است که وی در تاریخ ۱۱ شهریورماه در پی سکته قلبی به بیمارستان رجائی کرج منتقل شده بود.

آقای منصوری در زمان بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان رجائی علیرغم حال نامناسب جسمی با پابند به تخت بسته شده بود.

محمدعلی (پیروز) منصوری در شهریورماه ۱۳۸۶ پس از شرکت در مراسم نوزدهمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی سال ۶۷ بازداشت شد.

او سپس توسط شعبه‌ ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهام “ارتباط و همکاری با سازمان مجاهدین خلق” به ۱۷ سال حبس، تبعید به زندان رجایی شهر کرج و ۱۵۰ هزار تومان جریمه‌ی نقدی محکوم و حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر عینا تأیید شد.

پیشتر در مردادماه سال ۹۴ ایران منصوری، دختر این زندانی سیاسی در گفتگو با هرانا از کاهش دو سال از حکم حبس پدر خود در یکی از اعیاد فطر خبر داده بود.

این زندانی سیاسی در اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ به بهانه «فعالیت‌هایی که در داخل زندان داشته»، در پرونده‌ای به اتهام “اجتماع و تبانی علیه نظام” با مصادیقی نظیر “اقدام به اعتصاب غذا و تحریک زندانیان، اعلام حمایت از محمدعلی طاهری، صدور بیانیه در خصوص محکومیت اعدام زندانیان اهل سنت” به ۵ سال حبس تعزیری جدید محکوم شد. وی در آبان‌ماه همان سال طی نامه‌ای سرگشاده این حکم را نتیجه یک پرونده‌سازی دانسته و از جزئیات آن پرده برداشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید