خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ تایید محکومیت بهنام و بهرام جعفری در دادگاه تجدید نظر

هرانا؛ تایید محکومیت بهنام و بهرام جعفری در دادگاه تجدید نظر

خبرگزاری هرانا – حکم بهنام و بهرام جعفری دو فعال مدنی آذربایجانی که در دادگاه بدوی به ۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده بودند به تایید دادگاخ تجدید نظر استان رسید.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام وبهرام جعفری که در زمان شروع اعتراضات به خشک شدن دریاچهٔ ارومیه در میدان نماز تبریز توسط نیروهای اطلاعاتی دستگیر شده بودند پس از تحمل ۲۰ روز حبس انفرادی در ادارهٔ اطلاعات تبریز با قرار وثیقهٔ ۳۰۰ میلیون ریالی آزاد و در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر محاکمه و از اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور تبرئه شده ولی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام هریک به پرداخت پنچ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

در پروندهٔ مذکور امر وکالت این فعالین مدنی را جعفر افشارنیا به عهده داشته که نامبرده پس از صدور رای به آن اعتراض و تقاضای تجدیدنظر نموده است که متاسفانه شعبه چهاردهم تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی بدون توجه به دلایل تجدیدنظرخواهی حکم بدوی صادره را تایید و تجدیدنظرخواهی را رد نموده است.

یکی از نامبردگان، در دانشگاه تبریز دانشجوی برق و دیگری در دانشگاه بناب دانشجوی الکترونیک می‌باشد.

قاضی شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز دلیل توجه اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به این فعالین آذربایجانی را شرکت در تجمعات اعتراضی، ارسال پیامک‌های دعوت به تجمعات، فعالیت در فضای مجازی و فیس بوک اعلام نموده و حکم به محکومیت صادر نموده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید