خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۱, 26th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۱۰/۲۸ ساعت ۳:۲۴:۲۶

    خانه  > زندانیان  >  اسماعیل برزگری در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد

اسماعیل برزگری در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد

خبرگزاری هرانا – اسماعیل برزگری، زندانی سیاسی و دندانپزشک محبوس در بند ۳۵۰ زندان از روز دوشنبه ۲۵ دیماه دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

بنا به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، اسماعیل برزگری که به علت کوتاهی در رسیدگی وضعیت درمانی‌اش دست به اعتصاب غذا زده است، پس از انتقال به بهداری زندان اوین و به دلایل نامعلوم مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به گفتهٔ شاهدان عینی از ناحیه گردن و لب جراحت پیدا کرده است.

اسماعیل برزگری، زندانی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در طی سالهای گذشته و در اعتراض به شرایط زندان و عدم رسیدگی به مشکل پزشکی‌اش، بار‌ها اقدام به اعتصاب غذای طولانی مدت کرده که بنا به اخبار تایید نشده در پی این اعتصاب‌ها ۱۱ روز را در کما به سر برده است.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط اطلاعات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در شهر تبریز بازداشت و پس انتقال به بند دو-الف سپاه در زندان اوین مدت ۶ ماه را در سلول انفرادی سپری کرد.

اسماعیل برزگری نهایتاً پس از عدم قبول اتهام جاسوسی و قوم گرایی و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی توسط قاضی پیرعباسی، رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب و به ۷ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید