خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  تداوم اعتصاب غذای دو هنرمند آذربایجانی در بند ۳۵۰ اوین

تداوم اعتصاب غذای دو هنرمند آذربایجانی در بند ۳۵۰ اوین

خبرگزاری هرانا – اعتصاب غذای اسماعیل برزگر و رسول حیدر‌زاده، دو هنرمند آذربایجانی در بند ۳۵۰ اوین وارد هفته سوم شد.

اسماعیل برزگر و رسول حیدر‌زاده، دو موزیسین آذری که به اتهامات امنیتی بهار امسال بازداشت شده‌اند، به دلیل نقض بارز حقوق اولیه یک زندانی از سیزدهم بهمن ماه دست به اعتصاب غذا زده‌اند و به دلیل بی‌توجهی مقامات زندان اوین در وضع نامناسبی به سر می‌برند به گونه‌ای که زندانیان بند ۳۵۰ نگران جان آن‌ها هستند.

رسول حیدر‌زاده، خواننده موسیقی مقامی آذربایجانی و اسماعیل برزگر نوازنده کلارینت که در دو شهر تبریز و باکو به فعالیت در زمینه موسیقی مشغول بوده‌اند؛ خرداد گذشته توسط اداره اطلاعات سپاه در تبریز بارداشت شده و مورد شکنجه‌های شدید جسمی و روحی قرار گرفتند. آن‌ها سپس به بند دو-الف سپاه منتقل شدند و پس از شش ماه به دادگاه برده شده و طی کمتر از پنج دقیقه محاکمه شدند.

این دو زندانی سیاسی از حق داشتن وکیل مدافع محروم بوده و هستند و مرحله تجدیدنظر خواهی محکومیتشان نیز بدون حضور وکیل هم اکنون در حال انجام است.

برزگر و حیدرزاده در اعتراض به صدور حکم غیرعادلانه و روند غیرقانونی صدور حکم از ۱۳ بهمن ماه امسال دست به اعتصاب غذا زده‌اند و در تمام روزهای گذشته بار‌ها به دلیل افت شدید فشار و از حال رفتگی به بهداری اوین و بیمارستان طالقانی منتقل شده‌اند.

بر اساس گزارش امروز هرانا، این دو زندانی اعتصابی، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام جاسوسی، هر کدام به ۷ سال حبس محکوم شدند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید