خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت پنج تن از مدیران و فعالان شبکه های اجتماعی

بازداشت پنج تن از مدیران و فعالان شبکه های اجتماعی

خبرگزاری هرانا – پنج تن از مدیران و فعالان صفحات ایرانی در فیس بوک به نام‌های امیر گلستانی، مسعود قاسم خانی، فریبرز کاردار، سید مسعود سید طالبی و رویا ایرانی توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده‌اند.

به گزارش کلمه، برخی از این فعالان که صفحات ایرانی در حوزه اجتماعی و فرهنگی را مدیریت و بعضا اخبار و نقدهای سیاسی مربوط به جنبش سبز و زندانیان سیاسی و عقیدتی را منتشر می‌کرده‌اند، از اواخر مرداد ماه سال جاری بازداشت و به بند دو-الف منتقل شده بودند.

اتهام همگی این فعالان توسط بازپرس شعبه شش دادسرای اوین «بازپرس امین ناصری» «اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور» عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، اخیرا این نهاد امنیتى دامنه فعالیت هاى خود در شبکه هاى اجتماعى مجازی را گسترش داده و در سکوت خبرى اقدام به دور جدیدى از بازداشت‌ها کرده است. این بازداشت‌ها محدود به تهران نبوده اما بخش عمده بازداشت شدگان به بازداشتگاه ٢ الف سپاه در زندان اوین منتقل شده و از مدت‌ها پیش تحت بازجویى قرار گرفته‌اند.

بازجویان اطلاعات سپاه با تحت فشار قرار دادن این ۵ فعال فیس بوکی آن‌ها را وادار به قبول کردن اعترافات خلاف واقع کرده‌اند. سه تن از این فعالان به نام‌های امیر گلستانی، سید مسعود سید طالبی و فریبز کاردار پس از اتمام بازجویی‌ها به بند ۳۵۰ منتقل شده‌اند و با وجود تبدیل قرار بازداشت به قرار وثیقه در بازداشت موقت به سر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید