خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵, 27th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۱۵ ساعت ۲۰:۱۶:۱۸

    خانه  > slide, زندانیان  >  مصطفی عزیزی به زندان بازگشت

مصطفی عزیزی به زندان بازگشت

خبرگزاری هرانا – با پایان مرخصی نوروزی، مصطفی عزیزی به زندان بازگشت. انتظار میرود با پایان مرخصی های نوروزی، تعداد دیگری از زندانیان سیاسی امروز به زندان بازگردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مصطفی عزیزی، نویسنده و هنرمند سرشناس با پایان یافتن مرخصی نوروزی به زندان اوین بازگشت. تعداد دیگری از زندانیان سیاسی نیز قرار است با شرایط مشابه خود را به زندان معرفی کنند.

این زندانی عقیدتی روز بیست و نهم اسفند سال گذشته همراه جمعی از زندانیان عقیدتی سیاسی دیگر به مرخصی نوروزی اعزام شده بود.

آقای عزیزی، ۱۱ خردادماه ۱۳۹۴ توسط شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور”، “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” محاکمه و به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم در شعبه‌ی‌ ۵۴ دادگاه تجدیدنظر مستقر در دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پورعرب، به ۳ سال حبس و جزای نقدی تقلیل یافت.

مصطفی عزیزی، ۵۳ ساله، نویسنده‌ی مجموعه داستان “من ریموند کارور هستم” و تهیه‌کننده‌ی تلویزیون ایران بود که از سال ۲۰۱۰ به کانادا مهاجرت کرده بود. وی اندکی پس از بازگشت به ایران، در ۱۲ بهمن ماه سال ۱۳۹۳، بازداشت شد.

آقای عزیزی یک ماه اول بازداشت خود را در بند دو-الف زندان اوین، تحت نظر سپاه پاسداران، به سر برد و به تازگی و پس از تحمل بیش از یک سال و یک ماه حبس در این زندان، به مرخصی نوروزی اعزام شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید