خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ محمد احدی، فعال مدنی روانه زندان شد

هرانا؛ محمد احدی، فعال مدنی روانه زندان شد

خبرگزاری هرانا – محمد احدی ، فعال مدنی آذربایجانی که به قید وثیقه به طور موقت از زندان تبریز آزاد شده بود امروز یک شنبه ۱۲ آذر ماه  ، خود را برای گذراندن دوران محکومیت به زندان مرکزی تبریز معرفی کرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا،ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این فعال هویت طلب ، خرداد ماه امسال از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام ، محاکمه  و به ۶ ماه حبس تعزیری و۶ ماه حبس تعلیقی به مدت ۴ سال محکوم شده بود.

وی  به همراه روزبه سعادتی ۴ -ام بهمن ماه ۱۳۹۰ توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل پدری در شهرستان میانه دستگیر و پس از سپری کردن ۵۰ روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی تبریز منتقل و در مجموع پس از تحمل  ۴ ماه و ۶ روز حبس به قید وثیقه ۲۰۰ میلیون ریالی آزاد شده بود.

محمد احدی متولد ۱۳۶۶شهرستان میانه ، فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی- آب از دانشگاه سراسری تبریز و از اعضای باسابقه و فعال کانون آذربایجان شناسی این دانشگاه  بود که در قالب کلاسهای آموزش زبان ترکی در این نهاد دانشجویی به فعالیت می پرداخت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید