خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ محکومیت پنج فعال مدنی در دادگاه انقلاب تبریز

هرانا؛ محکومیت پنج فعال مدنی در دادگاه انقلاب تبریز

خبرگزاری هرانا – شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر، پنج نفر از فعالین ملی آذری را به تحمل حبس محکوم کرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دادگاه طی حکمی، ابراهیم رشیدی را به یک سال حبس تعزیری، روزبه سعادتی، محمد احدی، مهرداد کرمی و افشین شهبازی را به یک سال حبس که شش ماه از آن به مدت چهار سال، به حالت تعلیق در آمده است؛ محکوم کرد.

نامبردگان، طبق کیفر خواست صادره از شعبهٔ چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز، به اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، متهم شده بودند که شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز، پس از رسیدگی، کلیهٔ افراد مذکور را از اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور تبرئه ولی از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، مقصر شناخته است.

مهرداد کرمی سوم دی ماه، ابراهیم رشیدی و افشین شهبازی سوم بهمن ماه و روزبه سعادتی و محمد احدی چهارم بهمن ماه سال گذشته، توسط مامورین امنیتی در شهرهای تبریز، میانه و اردبیل دستگیر و پس از تحمل شکنجه‌های روحی و جسمی و حبس در سلول انفرادی در بازداشتگاه اطلاعات به زندان مرکزی تبریز منتقل شده بودند. دادگاه این افراد، روز سوم خردادماه و بدون مداخلهٔ وکیل مدافع، برگزار شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید