خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  پنج ماه تاخیر در پرداخت حقوق کارگران برخی واحدهای صنعتی در سمنان

پنج ماه تاخیر در پرداخت حقوق کارگران برخی واحدهای صنعتی در سمنان

خبرگزاری هرانا – یک فعال کارگری در سمنان گفت: پرداخت پنج ماه از حقوق ۲۰۰ کارگر کارخانه صنایع پلاستیکی پارمیدا به دلیل مشکلات مالی به تعویق افتاده است.

بنا به گزارش ایلنا، حبیب الله محقق، دبیر خانه کارگر سمنان در این باره گفت: کارخانه صنایع لاستیکی پارمیدا، از قطعه‌سازان خودرو، با وجود آنکه در سال‌های گذشته هیچ مشکلی در زمینه تولید و فروش محصولات خود نداشت، هم اکنون به دلیل کمبود نقدینگی و عدم گردش مالی، دچار مشکل شده است.

او مشکلات این واحد قطعه‌سازی را به تبع مشکلات خودروسازان بزرگ دانست و افزود: به گفته کارگران این کارخانه، این واحد تولیدی به سبب عدم دریافت معوقات مالی و بدهی‌های خود از تولید کنندگان بزرگ خودرو که عمده‌ترین مشتریان این کارخانه هستند، دچار بحران مالی شده است.

دبیر خانه کارگر سمنان در ادامه با بیان اینکه کاهش تولید خودرو سازان، قطعه سازان را نیز با چالش‌هایی مواجه ساخته است»، اظهار کرد: افزایش بیکاری کارگران این صنایع و نیز افت شدید نقدینگی و منابع مالی مورد نیاز از دیگر مشکلاتی هستند که به دلیل شرایط حاکم بر اقتصاد ایران، بر صنعت خودرو تحمیل شده است.

او در خاتمه با ذکر چند نمونه از واحد‌های قطعه ساز وابسته به صنایع خودرو ساز که هم اکنون دچار مشکلات مالی هستند اظهار داشت: واحد‌های تولیدی “مهره سازان” با ۳۰۰ کارگر و “ماشین لنت” با ۷۰ کارگر هر کدام ۴ تا ۵ ماه از حقوق کارگران خود را به تعویق انداخته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید