خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۱, 23rd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۶/۳۰ ساعت ۹:۳۱:۵۹

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  احضار و محاکمه مجدد پیمان عارف، فعال دانشجویی محروم از تحصیل

احضار و محاکمه مجدد پیمان عارف، فعال دانشجویی محروم از تحصیل

خبرگزاری هرانا – بنا به گزارش‌های رسیده، طبق احضاریه‌ای که به وکیل پیمان عارف، فعال ملی و دانشجوی ارشد ستاره دار دانشگاه تهران ابلاغ شده، وی قرار است روز شنبه اول مهر ماه مجددا محاکمه شود.

بنا به گزارش‌ تارنمای جرس، طی احضاریه شعبه ۱۱۷۲ دادگاه عمومی تهران – با ریاست قاضی حسین زاده- که به خانم گیتی پورفاضل، وکیل پیمان عارف ابلاغ شده، این فعال دانشجویی قرار است به اتهام “تشویش اذهان عمومی” از طریق مصاحبه با سایت کلمه که پس از اجرای حکم شلاقش در مهرماه سال گذشته انجام شده بود، ساعت ده صبح روز شنبه اول مهرماه محاکمه شود.

جلسه قبلی دادگاه در ۱۵مرداد ماه گذشته در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران با عدم حضور بهرام رشته احمدی، شاکی عارف تجدید جلسه شده بود.

گفتنی است، پیمان عارف ۱۷ مهرماه سال گذشته و در پایان دوره محکومیتش، قبل از آزادی از زندان اوین، نخست به دادسرای اوین منتقل و در طبقه پایین این دادسرای امنیتی مورد اجرای ۷۴ ضربه حکم شلاق واقع شد.

بر اساس گزارش‌ها، این حکم تعزیری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی و به اتهام “اهانت به رییس جمهور از طریق نگارش و انتشار نامه سرگشاده” صادر شده و در شرایطی غیرقانونی و مغایر با آیین نامه نحوه اجرای مجازاتهای اعدام، رجم و شلاق و در واقع به صورت حدی اجرا گردید.

این عضو جبهه ملی ایران همچنین به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه در مورد اجرای حکم شلاق خود، در آبان ماه گذشته بازداشت و در بیستم آذر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی محاکمه گردید که منتج به صدور رای برائت گردید ولی با مخالفت مقامات دادستانی، رای برائت با تغییر عنوان اتهامی از “تبلیغ علیه نظام” به “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” معلق و پرونده این دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه تهران مجددا مفتوح شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید