خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  اجرای قرار کفالت پیمان عارف / سند

اجرای قرار کفالت پیمان عارف / سند

خبرگزاری هرانا – براساس اخطاریه صادره از سوی شعبه اول اجرای احکام دادسرای ناحیه ۳۳ اوین تهران، مسعود اولیایی کفیل پیمان عارف، ملزم به معرفی او به مراجع قضایی در ۳۰ روز آینده شد. در این اخطاریه آمده است که در صورت عدم معرفی پیمان عارف، مورد کفالت به نفع دولت جمهوری اسلامی ایران ضبط خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیمان عارف در گفتگو با هرانا در رابطه با این اخطاریه اعلام کرد: “اجراى قرار کفالت مربوط است به آخرین پرونده من که در آن به یک سال زندان قطعى محکوم شده و نهایتا مجبور به خروج از کشور شدم.”

این دانشجوی محروم از تحصیل در ادامه افزود: “دادسراى امنیت (شهید مقدس) در ماه‌هاى اخیر چند بار به درب منزل ما مراجعه کرده تا جهت اجراى حکم مرا بازداشت کنند. ظاهرا باور نکرده بودند که من خارج از ایرانم. نهایتا وجه الکفاله را اجرا کردند و این اخطاریه را براى کفیل که همزمان وکیلم هم هست، فرستادند.”

آخرین حکم یک سال حبس پیمان عارف در دی‌ماه سال ۹۳ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تائید شد. پیش از آن و در خرداد ماه سال ۱۳۹۳، قاضی مقیسه پیمان عارف را در دادگاه بدوی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس محکوم کرده بود.

پیمان عارف دانشجوی ستاره دار دکترای علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس و عضو جبهه ملی ایران است که در سالهاى پس از انتخابات ٨٨ پنج بار بازداشت و بیش از دو سال را در زندان گذرانده است.

Sanad Aref

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید