خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  تایید حکم یک سال حبس پیمان عارف در دادگاه تجدیدنظر

تایید حکم یک سال حبس پیمان عارف در دادگاه تجدیدنظر

خبرگزاری هرانا – حکم یک سال حبس پیمان عارف از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس حکم دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی زرگر که پیمان عارف متن آن را در صفحه فیس بوک خود منتشر کرده، این شعبه حکم شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب را عینا تایید کرده است.

قاضی مقیسه در خردادماه امسال پیمان عارف را به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس محکوم کرده بود.

پیمان عارف دانشجوی ستاره دار دکترای علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس و عضو جبهه ملی ایران است که در در سالهای پس از انتخابات ٨٨ پنج بار بازداشت و بیش از دو سال را در زندان گذرانده است.

متن رأى صادره شعبه ٣۶ تجدیدنظر استان تهران مستقر در دادگاه انقلاب در مورد پرونده پیمان عارف:

رأى دادگاه:

در خصوص تجدیدنظر خواهی پیمان عارف نسبت به دادنامه شماره ٢٨/٢۴ مورخ ٩٣/٣/١١ صادره از سوی شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی تهران که بموجب آن نامبرده بجرم فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل یکسال حبس محکوم گردیده است؛ با توجه به اینکه دادنامه مذکور از حیث رسیدگی، رعایت تشریفات دادرسی و تطبیق موضوع با مقررات وفق موازین قانونی صادر شده است و تجدیدنظرخواهى واصله با هیچیک از شقوق ماده ٢٢٠ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری انطباق ندارد و ایراد و اعتراض موجه و مستدلى نیز که موجبات فسخ آن را فراهم نماید ارائه نشده است، ضمن رد تجدیدنظرخواهى واصله وفق بند الف ماده ٢۵٧ قانون مذکور دادنامه بدوی صادره تایید و استوار می‌گردد. رأى صادره حضوری و وفق بند ۴‌‌ همان قانون قطعی می‌باشد.

سید احمد زرگر رییس شعبه ٣۶
بابایی مستشار دادگاههای تجدیدنظر

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید