خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ صدور حکم برای ۱۶ تن از فعالین آذربایجانی

هرانا؛ صدور حکم برای ۱۶ تن از فعالین آذربایجانی

خبرگزاری هرانا – شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی خوی با صدور حکمی ضمن تغییر اتهامات وارده بر ۱۶ تن از فعالین سیاسی آذربایجان هر کدام از آن‌ها را به تحمل ۶ ماه حبس تعلیقی محکوم نمود.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی خوی ضمن تغییر اتهامات وارده بر ۱۶ تن از فعالین سیاسی آذربایجان هر کدام از آن‌ها را به تحمل ۶ ماه حبس تعلیقی محکوم نمود.

۱- شیرزاد حاجی لو ۲- شهرام یوزباشی ۳– بهمن نصیرزاده ۴- اسلام علی اکبرلو ۵- حمید پورجعفر علی ۶- حمید بیات ۷- جواد سروناز ۸- مهدی قیاسی ۹- سیاوش حبیب‌زاده ۱۰- بهنام حاجی محمدی ۱۱- آرمان ولیلو ۱۲- محمد رزاقی ۱۳- عیوض بیات ۱۴- جلیل غنی لو – ۱۵- محرم خوشا ۱۶- وحید فائزپور، شانزده فعال سیاسی مذکوری هستند که در پنجم مهرماه ۱۳۹۰ به اتهام تبانی در تشکیل گروه و جمعیت جهت اخلال در نظم و امنیت داخلی و از طریق شرکت در مراسم خاکسپاری ۲ تن از فعالین سیاسی آذربایجان (ابراهیم جعفرزاده و مینا کهربایی) بازداشت و به قید وثیقه آزاد شده بودند.

اتهام جدید این فعالین که بر مبنی آن حکم دادگاه صادر گردیده است هواداری از گروه‌های مسلح مخالف حکومت اسلامی (پان ترکیسم) عنوان شده است.

گفتنی است، در رأی دادگاه که به ماده ۶۱۰ و بند ۵ ماده ۲۲ مجازات اسلامی استناد شده احکام مربوط به ۹ نفر اول به صورت حضوری و بقیه به صورت غیابی صادر گردیده شده است. همچنین پرونده به جهت عدم ارائه اخطاریه به دیگر مته‌مان بازداشت شده در مراسم فوق مفتوح اعلام شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید