خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  آخرین دفاعیات ۲۶ متهم در اهر اخذ شد

آخرین دفاعیات ۲۶ متهم در اهر اخذ شد

خبرگزاری هرانا – آخرین جلسه دفاعیه دستگیر شدگان روز جهانی زبان مادری و دستگیر شدگان معترض به برنامه تلویزیونی “فتیله” در دادگاه شهرستان اهر با حضور ۲۶ متهم و ریاست قاضی باقرپور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسب احضارهای صورت گرفته، دستگیر شدگان روز جهانی زبان مادری و همچنین معترضین بازداشت شده به یک برنامه تلویزیونی به نام “فتیله” امروز مورخ ۱۷ مردادماه در دادگاه شهرستان اهر به ریاست قاضی باقر پور تحت عنوان اخذ آخرین دفاعیات حاضر شدند. این جلسه راس ساعت ۱۰ صبح شروع و تا پایان وقت اداری بطول انجامید.

اتهام وارده از سوی دادستان به پنج تن از شرکت کنندگان روز جهانی زبان مادری به اسامی “عباس لسانی، رحیم غلامی، عسگر اکبرزاده، اکبر ابول زاده و ابراهیم نوری” تشکیل گروه و دستجات علیه امنیت داخلی و برای سایر شرکت کنندگان در این مراسم به اسامی “شاپور نصرت پور، اسرافیل فتح الله زاده، محمد رحمانی فر، مرتضی محمدی، میثم جولانی، میثم آزادی، بیت الله برزگر، منصور سیفی، حبیب ابول زاده و وحید فائزپور” اتهام شرکت و عضویت در گروه و دستجات علیه امنیت داخلی طرح و تفهیم شده بود.

همچنین جمعیت دیگری از حاضرین در این جلسه از بابت حضور در اعتراضات علیه برنامه تلویزیونی “فتیله” در شهرستان اهر بعنوان متهم حاضر بودند.

اسرافیل فتح الله زاده، علیرضا چنگیزی، حامد الهوردی، جلال دروگری، اکبر ابول زاده، مجید نقی زاده، مرتضی شکری، اکبر جهانگیری٬ ابراهیم نوری، واحد بسطامی، سلیمان کاظمی، مرتضی صفری، مهدی زنجیر بلاغی و آرش جعفری از بابت حضور در این اعتراضات به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی تفهیم شدند.

حضار در این جلسه بصورت مجزا اقدام به نگارش لایحه و اظهارات دفاعی خود نمودند. برخی از حاضرین اظهارات خود را بزبان ترکی مکتوب داشتند.

لازم به یادآوری است مورخ ۲۳ فروردین ماه سال جاری احضار شدگان فوق با استناد به قوانین مدون آیین دادرسی کیفری و مدنی حضور در شعبه سوم دادگاه تبریز را غیر قانونی دانسته و از حضور اجتناب کرده بودند. سرانجام در احضار مجدد به دادگاه شهرستان اهر فراخوانده شدند.

لازم به توضیح است در مورخه فوق الذکر، جلسه رسیدگی به آخرین دفاعیه آقایان اکبر جهانگیری و ابراهیم نوری در شعبه یکم کیفری به ریاست قاضی نظری با اتهام انتسابی تبلیغ علیه نظام دال بر شرکت در اعتراض به اعمال دولت چین در برابر اویغورها آخرین دفاعیات اخذ گردید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید