خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  جلسه دادگاهی پدرام نصرالهی برگزار شد

جلسه دادگاهی پدرام نصرالهی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۱ پدرام نصرالهی فعال کارگری در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی بابایی، به اتهام عضویت در کمیتهٔ هماهنگی و فعالیت‌های کارگری دادگاهی شد.

به گزارش تارنمای کمیته‌ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، لازم به ذکر است که پدرام نصرالهی روز ۱۸ اسفند سال ۱۳۹۰ برابر با ۸ مارس ۲۰۱۲ پس از احضار به ستاد خبری سنندج بازداشت و پس از ۴۶ روز بازداشت و در تاریخ ۵ اردیبهشت ۹۱ با قرار وثیقه ۷۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

گفتنی است، طی چند هفته اخیر برخوردهای شدیدی با این تشکل کارگری صورت گرفته است.

بررسی موراد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۴ ماده ۲۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی حق دارد که برای دفاع از منافع خود با دیگران اتحادیه تشکیل دهد و یا به اتحادیه‌های موجود بپیوندد.
•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
•    بند ۱ ماده ۲۲ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق اجتماع آزادانه با دیگران دارد از جمله حق تشکیل سندیکا (اتحادیه‌های صنفی) و الحاق به آن برای حمایت از منافع خود.
•    بخش الف ماده ۸ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: حق‌ هر کس‌ به‌ اینکه‌ به‌ منظور پیشبرد و حفظ‌ منافع‌ اقتصادی‌ و اجتماعی‌ خود با رعایت‌ مقررات‌ سازمان‌ ذیربط‌ مبادرت‌ به‌ تشکیل‌ اتحادیه‌ نماید و به‌ اتحادیه‌ مورد انتخاب‌ خود ملحق‌ شود، بایستی به رسمیت شناخته شود.
•    ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخص با مساوات کامل حق دارد که دعوایش در دادگاهی مستقل و بی‌طرف، منصفانه و علنی رسیدگی شود و چنین دادگاهی درباره حقوق و الزامات وی، یا هر اتهام جزایی که به او زده شده باشد، تصمیم بگیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید