خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  پدرام نصر اللهی بازداشت و روانه زندان شد

پدرام نصر اللهی بازداشت و روانه زندان شد

خبرگزاری هرانا – پدرام نصراالهی فعال کارگری جهت گذراندن محکومیت خود بازداشت و روانه زندان شد.

بنا به گزارش کمیته هماهنگی ، امروز چهارشنبه  ۲۴ آبان “پدرام نصراللهی” فعال کارگری و عضو کمیتهٔ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری پس از مراجعه به دادگاه بازداشت شد. وی جهت گذراندن حکم ۱۹ ماه زندان ، که در دادگاه تجدید نظر تایید شده بود، روانه زندان مرکزی سنندج شد.

اتهامات مطرح شده علیه وی عضویت در کمیته هماهنگی و ارسال خبر به یکی از گروههای مخالف است که مبنای صدور ۳ سال حبس تعزیری در دادگاه انقلاب سنندج برای وی قرار گرفت که این حکم بعد از اعتراض نامبرده، به دادگاه تجدیدنظر استان کردستان ارجاع و پس از رسیدگی به یک سال و هفت ماه کاهش یافت.

لازم به ذکر است نصرالهی سال گذشته نیز مدتی را در حبس بسر برده و با قرار وثیقه ۷۰ میلیونی از زندان آزاد شده بود.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

بند ۱ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هرکس حق آزادی و امنیت شخصی دارد. هیچ کس را نمیتوان خودسرانه دستگیر یا بازداشت کرد.

بخش الف ماده ۸ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: حق‌ هر کس‌ به‌ اینکه‌ به‌ منظور پیشبرد و حفظ‌ منافع‌ اقتصادی‌ و اجتماعی‌ خود با رعایت‌ مقررات‌ سازمان‌ ذیربط‌ مبادرت‌ به‌ تشکیل‌ اتحادیه‌ نماید و به‌ اتحادیه‌ مورد انتخاب‌ خود ملحق‌ شود، بایستی به رسمیت شناخته شود.

بند ۱ ماده ۲۲ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق اجتماع آزادانه با دیگران دارد از جمله حق تشکیل سندیکا (اتحادیه های صنفی) و الحاق به آن برای حمایت از منافع خود.

ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.

بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.

بند ۴ ماده ۲۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی حق دارد که برای دفاع از منافع خود با دیگران اتحادیه تشکیل دهد و یا به اتحادیه‌های موجود بپیوندد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید