خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۱, 21st of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۳/۱۳ ساعت ۱۵:۴۷:۳۴

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ حسین رونقی به دستور لاریجانی به بیمارستان منتقل شد / تکمیلی

هرانا؛ حسین رونقی به دستور لاریجانی به بیمارستان منتقل شد / تکمیلی

خبرگزاری هرانا – به دستور آیت الله لاریجانی رئیس قوه قضائیه، حسین رونقی ملکی زندانی سیاسی جهت درمان به بیمارستان هاشمی‌نژاد تهران منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در پی اعتراضات صورت گرفته نسبت به وضعیت حسین رونقی ملکی و اعتصاب غذای هشت روزه این زندانی به دلیل عدم اعطای مرخصی استعلاجی، آیت الله آملی لاریجانی ریاست قوه قضائیه طی دستوری به جعفری دولت آبادی از وی خواسته است حسین رونقی ملکی را جهت عمل جراحی به بیمارستانی در خارج از زندان منتقل کند. پس از این دستور ساعت ۱۵ ظهر امروز این زندانی از بند ۳۵۰ به بیمارستان هاشمی‌نژاد در تهران منتقل شد، نامبرده سه ساعت پس از انتقال به بیمارستان مجددا به بند ۳۵۰  بازگردانده شد.

بر اساس این گزارش مأموران امنیتی با وجود دستور لاریجانی مجددا با رفتارهای اهانت‌آمیز و تهدیدهای مکرر موجب رنجش و آزار حسین رونقی و خانواده‌اش شدند.

گفته می‌شود حسین رونقی سه روز پیش نیز به دلیل ضعف جسمانی ناشی از اعتصاب غذا به بیمارستان طالقانی منتقل شده بود.

صبح امروز سازمان عفو بین الملل نیز با انتشار بیانیه‌ای نسبت به وضعیت حسین رونقی اعلام نگرانی کرده بود هم چنین هفته گذشته مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نیز با انتشار اسناد پزشکی مسئولیت هر گونه آسیب به حسین رونقی را متوجه قوه قضائیه دانسته بود.

حسین رونقی در حالی به بند بازگردانده شده است که کماکان در اعتصاب غذا بسر برده و در وضعیت نامناسبی به لحاظ جسمی قرار دارد، طی روزهای اخیر بیش از ۹۰۰ تن از فعالین سیاسی و مدنی حمایت خود را از خواسته‌های بحق این زندانی طی بیانیه‌ای اعلام کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید