خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۲۷ ساعت ۱۰:۳۰:۵۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ محاکمه و اخذ دفاع آخر از پیمان عارف دردادسرای اوین

هرانا؛ محاکمه و اخذ دفاع آخر از پیمان عارف دردادسرای اوین

خبرگزاری هرانا – پیمان عارف فعال سیاسی، سردبیر ماهنامه توقیف شده ایرانمهر و عضو شورای دفاع از حق تحصیل در شعبه دوم دادسرای اوین (مقدس) محاکمه و از وی دفاع آخر اخذ شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیمان عارف فعال سیاسی، سردبیرماهنامه توقیف شده ایرانمهر و عضو شورای دفاع از حق تحصیل که طی احضاریه‌ای در تاریخ ۲۳ اردی‌بهشت ماه سال جاری به دادسرای اوین (مقدس) فراخوانده شده بود، محاکمه و از وی دفاع آخر اخذ شد.

 

گفتنی‌ست، پیمان عارف پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ تاکنون ۴ بار بازداشت گردیده و از آخرین آزادیش در ۱۵ فروردین گذشته چند هفته بیشتر نمی‌گذرد.

برسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
•    ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخص با مساوات کامل حق دارد که دعوایش در دادگاهی مستقل و بی‌طرف، منصفانه و علنی رسیدگی شود و چنین دادگاهی درباره حقوق و الزامات وی، یا هر اتهام جزایی که به او زده شده باشد، تصمیم بگیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید