خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۱, 26th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۱/۲۱ ساعت ۱۳:۴۲:۴۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  قرار جلب مرتضوی صادر شد

قرار جلب مرتضوی صادر شد

خبرگزاری هرانا – وکیل خانواده کامرانی یکی از کشته شدگان بازداشتگاه کهریزک اعلام کرد که با اعتراض این خانواده به قرار منع تعقیب صادر شده برای دادستان سابق تهران،‌ از سوی دادگاه عمومی قرار جلب متهم به دادرسی صادر شده است.

کمالی جلودار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ،صدور قرار جلب متهم به دادرسی را تایید و در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون برای پرونده شکایت خانواده کامرانی علیه سعید مرتضوی،‌ وی در دادسرا حاضر شده است، گفت: دادستان سابق تهران برای دفاع از خود در دادسرا حضور و به از خود دفاع کرده است.

برابر قانون آیین دادرسی کیفری چنانچه متهمی در مرحله دادسرا قرار منع تعقیب دریافت کند، با اعتراض شاکی نسبت به قرار منع تعقیب پرونده به دادگاه عمومی کیفری ارسال می‌شود و رییس دادگاه چنانچه این قرار منع تعقیب را برخلاف قانون بداند، دستور جلب متهم به دادرسی را صادر می‌کند.

پس از صدور چنین دستوری از سوی رییس دادگاه پرونده به دادسرا برگردانده می‌شود و قاضی رسیدگی کننده در دادسرا (دادیار یا بازپرس) مکلف است برابر دستور دادگاه متهم را احضار و در صورت عدم حضور متهم حکم به جلب وی صادر کند و پس از آن به متهم تفهیم اتهام کرده و قرار تامین مناسبی از وی اخذ کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید