خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۰, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۲/۱۵ ساعت ۴:۴۰:۵۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اجرای حکم زندان مهدی معتمدی مهر، عضو نهضت آزادی

اجرای حکم زندان مهدی معتمدی مهر، عضو نهضت آزادی

خبرگزاری هرانا – صبح روز یکشنبه، ۱۴ اسفند ماه، مهدی معتمدی مهر، عضو دفتر سیاسی و مسئول کمیته‌ی آموزش نهضت آزادی جهت سپری کردن حکم ۵ سال حبس به زندان اوین مراجعه کرد.

ندای آزادی، یکی از دلایل اجرایی شدن حکم زندان مهدی معتمدی مهر را نامه ای که وی در آذر ماه گذشته به وزیر اطلاعات نوشته بود، عنوان کرده است.

این عضو دفتر سیاسی نهضت آزادی با انتشار علنی نامه‌ به وزیر اطلاعات، ضمن اشاره‌ی صریح به ضرب و شتم خود در دوران بازداشت، حکایت از استمرار رفتار غیرقانونی بازجویان آن وزارتخانه پس از آزادی و اعمال فشارهای روانی در برخورد با خود و سایر اعضای نهضت آزادی ایران نمود.

ورود به حوزه‌ی خصوصی زندگی فردی، توهین، افترا، تهدید به مرگ از جمله موارد فشارهای روانی است که معتمدی مهر در این نامه افشا کرده و از “باز تولید خط سعید امامی و رویکردی در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی” خبر داده بود.

معتمدی مهر نخستین بار در فروردین ۸۸ به بهانه‌ نقش داشتن در تنظیم و انتشار بیانیه درخواست نظارت بین‌المللی در انتخابات دهم ریاست جمهوری بازداشت و پس از ۴۵ روز حبس انفرادی به قید کفالت آزاد شد و بار دوم، پس از وقایع عاشورای ۸۸ به اتهام شرکت در این تجمع، بازداشت و پس از حدود دو ماه در دهم اسفند همان سال آزاد شد.

شایان ذکر است شعبه‌ ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه ۲۸ بهمن ماه گذشته پس از برگزاری دادگاهی یک ساعته، مهدی معتمدی مهر را به اتهام عضویت در “نهضت آزادی ایران”، “شرکت در تجمع روز عاشورای ۸۸” و” نوشتن مقالات انتقادی”، به پنج سال حبس تعزیری محکوم کرده بود که این حکم، پس از اعتراض جهت تجدید نظر به شعبه ۵۴ دادگاه یاد شده ارسال و پس از مدتی، ضمن تایید و قطعیت حکم صادره بدوی، پرونده به اجرای احکام زندان اوین ارجاع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید