خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مهدی معتمدی مهر زندانی سیاسی به بیمارستان اعزام شد

مهدی معتمدی مهر زندانی سیاسی به بیمارستان اعزام شد

خبرگزاری هرانا – مهدی معتمدی مهر، زندانی سیاسی رجایی‌شهر کرج و از اعضای دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران، برای انجام آزمایش و رسیدگی به بیماری قلبی از زندان رجایی شهر به بیمارستان اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهدی معتمدی مهر، عضو دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران، برای انجام آزمایش و رسیدگی به بیماری قلبی از زندان رجایی شهر به بیمارستان اعزام شد.

معتمدی مهر از اسفندماه ۹۱ بازداشت و برای گذراندن حکم پنج سال حبس به زندان رجایی شهر فرستاده شد.

مهدی معتمدی مهر نخستین بار در فروردین ۸۸ به بهانه‌ نقش داشتن در تنظیم و انتشار بیانیه درخواست نظارت بین‌المللی در انتخابات دهم ریاست جمهوری بازداشت و پس از ۴۵ روز حبس انفرادی به قید کفالت آزاد شد و بار دوم، پس از وقایع عاشورای ۸۸ به اتهام شرکت در این تجمع، بازداشت و پس از حدود دو ماه در دهم اسفند‌‌ همان سال آزاد شد.

وی در ‌‌نهایت در یک دادگاه غیرعلنی بدون حضور هئیت منصفه به ریاست قاضی مقیسه به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. اتهام وی عضویت در “نهضت آزادی ایران”، “شرکت در تجمع روز عاشورای ۸۸” و “فعالیت‌های انتخاباتی” عنوان شده است. این حکم، پس از اعتراض جهت تجدید نظر به شعبه ۵۴ دادگاه یاد شده ارسال و عینا مورد تایید قرار گرفت.

این فعال سیاسی در اسفندماه ۱۳۹۱ مجددا بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید