خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  با فشار نهادهای امنیتی؛ لغو برنامه بزرگداشت شصت و یکمین سالگرد نهضت آزادی ایران

با فشار نهادهای امنیتی؛ لغو برنامه بزرگداشت شصت و یکمین سالگرد نهضت آزادی ایران

خبرگزاری هرانا – روابط عمومی نهضت آزادی ایران با انتشار بیانیه ای از لغو برنامه بزرگداشت شصت و یکمین سالگرد تاسیس نهضت آزادی به دلیل فشار نهادهای امنیتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روابط عمومی نهضت آزادی ایران با انتشار بیانیهای از لغو برنامه بزرگداشت شصت و یکمین سالگرد تاسیس نهضت آزادی خبر داد.

در این بیانیه دلیل لغو برگزاری برنامه، فشار وزارت اطلاعات و تهدید به برخورد با برگزارکنندگان عنوان شده است.

در این بیانیه آمده است: «طبق سنوات گذشته امسال قرار بود روز جمعه عصر ۳۰ اردیبهشت، برنامه بزرگداشت سالگرد نهضت آزادی ایران و همزمان برای تقدیر از آقای مهندس هاشم صباغیان یار دیرین در منزل ایشان بطور داخلی و محدود، برگزار شود. امروز مقامات وزارت اطلاعات در تهران و برخی استان‌ها طی تماس‌های تلفنی تاکید داشتند که این برنامه نباید برگزار شود و در غیر این صورت برخورد خواهد شد.

ضمن اظهار تاسف، در شرایطی که بیش از هر زمان دیگر، همدلی و همبستگی ملی ضروری می‌نماید، مقامات امنیتی کشور حتی برگزاری یک دیدار محدود داخلی اعضای نهضت آزادی ایران را هم بر نمی‌تابند، به اطلاع می‌رساند که این برنامه برگزار نمی‌شود.»

شب گذشته نیز منزل مهدی معتمدی مهر، عضو شورای مرکزی نهضت آزادی ایران توسط نیروهای امنیتی در کرج مورد تفیش قرار گرفته و ماموران برخی از لوازم شخصی وی از جمله تلفن همراه و لپ تاپ او را توقیف کرده و با خود بردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید