خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۸ دی ۱۳۹۰, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۰/۰۸ ساعت ۱۶:۵۹:۴۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ ارجاع پرونده علی رشیدی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب

هرانا؛ ارجاع پرونده علی رشیدی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب

خبرگزاری هرانا – پرونده تشکیل شده در شعبه ۵ بازپرسی دادسرای اوین در پی بازداشت دکتر علی رشیدی، اقتصاددان برجسته و عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران، در دهم آبان ماه گذشته، پس از گذشت دوماه از بازداشت وی، جهت محاکمه به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، ارجاع گردید.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا ار تهران، بازداشت دکتر رشیدی در حالی صورت گرفت که بازپرس دادسرای اوین در اقدامی غیرقانونی و با سوء استفاده از عدم صراحت قانون آیین دادرسی کیفری اقدام به صدور قرار کفالت ۲۰۰ میلیون تومانی برای این استاد بازنشسته اقتصاد نمود و برای تودیع قرار خواهان فیش حقوقی ۱۰ میلیون تومانی گردیده بود و بر همین اساس بازپرس پرونده با ادعای «عجز از تودیع قرار کفالت» دکتر رشیدی را در بازداشت نگه داشت.

اتهام مطروحه علیه این عضو جبهه ملی ایران «تبلیغ علیه نظام» و «اهانت به رهبری» از طریق نگارش و انتشار بیانیه ۲۵ مهرماه گذشته جبهه ملی در رابطه با وضعیت اقتصادی کشور عنوان گردیده و به وی تفهیم شده است.

گفتنی است در ماههای اخیر جبهه ملی ایران تحت فشارهای بی سابقه قضایی- امنیتی قرار داشته، بیش از ۱۵ تن از اعضاء و فعالان آن مورد احضار، بازجویی، تفهیم اتهام، بازداشت و محکومیت زندان قرار گرفته اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید