خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  آزادی موقت یک شهروند در کرمانشاه و بازداشت ۲ شهروند در ارومیه و بانه

آزادی موقت یک شهروند در کرمانشاه و بازداشت ۲ شهروند در ارومیه و بانه

خبرگزاری هرانا – روز چهار شنبه ۲۹ مرداد، حسن جنگ خواه روحانی اهل سنت، در منطقه مرگور از توابع ارومیه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین اواخر مرداد سال جاری، علی رشیدی شهروند اهل توابع شهرستان بانه بازداشت شد. روز پنجشنبه ۶ شهریور نیز، رضا رمضانی شهروند ساکن شهرستان اسلام آباد غرب، پس تحمل حدود دو ماه بازداشت با تودیع قرار وثیقه از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کردپا،‌ روز چهار شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹، یک روحانی اهل سنت اهل منطقه مرگور از توابع ارومیه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

بر اساس این گزارش هویت این شهروند “حسن جنگ خواه” ۲۱ ساله عنوان شده است.

 تا لحظه تنظیم این گزارش پیگیری‌های خانواده آقای جنگ‌خواه جهت اطلاع از سرنوشت و محل نگهداری وی بی‌نتیجه بوده و از اتهامات مطروحه و محل نگهداری او اطلاعی در دست نیست.

حسن جنگ‌خواه سال گذشته نیز احضار و در مورد فعالیتهایش مورد بازجویی قرار گرفته بود.

همچنین اواخر مردادماه “علی رشیدی” شهروند اهل روستای “بندژاژ” از توابع شهرستان بانه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

تاکنون پیگیری‌های خانواده این شهروند جهت اطلاع از سرنوشت او نتیجه‌ای را در پی نداشته و طی مدت بازداشت از ملاقات با خانواده و دسترسی به وکیل محروم بوده است.

بنا بر گزارشی دیگر، روز پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹، رضا رمضانی شهروند ساکن شهرستان اسلام آباد غرب، با تودیع قرار وثیقه به طور موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شد.

رضا رمضانی، شب سه شنبه ۱۰ تیر، در منزل شخصی خود در شهرستان اسلام آباد غرب، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از یک ماه با تمدید قرار بازداشت از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان دیزل آباد کرمانشاه منتقل شد.

ماموران در زمان بازداشت دلیل بازداشت و اتهام آقای رمضانی را توهین به مقدسات عنوان کردند.

در تاریخ ۱۱ تیرماه سال جاری نیز دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسلام آباد غرب از بازداشت یک شهروند که وی را “سرشبکه اصلی جریان ضد دین مقدس اسلام و فرقه انحرافات دینی مذهبی” خوانده است توسط ماموران اطلاعات سپاه خبر داد. ملایری، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسلام آباد غرب بدون اشاره به هویت و وضعیت کنونی وی و با اشاره به اینکه شهروند بازداشت شده به مقامات قضایی تحویل داده شده، اتهامات مطروحه علیه وی را “توهین به مقدسات” و “تبلیغ علیه نظام” عنوان کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید