خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۰, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۷/۱۸ ساعت ۱۵:۲۳:۲۸

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ نگرانی نسبت به وضعیت یک فعال محیط زیست مریوانی

هرانا؛ نگرانی نسبت به وضعیت یک فعال محیط زیست مریوانی

خبرگزاری هرانا – با گذشت نزدیک به ۸۰ روز از بازداشت شریف باجور فعال محیط زیست مریوانی نگرانی نسبت به وضعیت این فعال کُرد افزایش یافته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این فعال زیست که عضو هیئت مدیرە و مسئول کمیتەی مقابلە با بحران انجمن زیست محیطی «چیا» شهر مریوان می‌باشد، روز شنبه مورخ ۱ مرداداماه در ساعت ١٣ بە ادارەی اطلاعات احضار می‌شود که به دنبال مراجعه نامبرده به ستاد خبری اداره اطلاعات این شهر، توسط این نهاد امنیتی بازداشت می‌شود.

 

نامبرده در ابتدای بازداشت چندین بار توانسته با خانواده‌اش در اداره اطلاعات این شهر ملاقات نماید اما نزدیک به یک ماه است که هیچگونه خبری از وضعیت این فعال مدنی کُرد بدست نیامده است و این سبب نگرانی‌ها نسبت به وضعیت وی شده است.

لازم به ذکر است دو عضو دیگر هئیت مدیره این انجمن زیست محیطی که همزمان مورخ ۱ مردادماه بازداشت شده بودند، ماه گذشته به سپردن وثیقه تا برگزاری جلسه دادگاه آزاد شده‌اند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۹۲ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانی محاکمه نشده باید اجازه داشته باشد بلافاصله خانواده خود را از بازداشت، مراحل محاکمه و از احوال خود مطلع کند. همچنین تمام امکانات مناسب برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان و نیز ملاقات حضوری، با نظارت و با در نظر گرفتن مقررات زندان و حفظ امنیت و نظم زندان، می‌بایست برای وی مهیا باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید