خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اهدا لوح و حمایت رکابزن مریوانی از آتنا دائمی و رضا شهابی

اهدا لوح و حمایت رکابزن مریوانی از آتنا دائمی و رضا شهابی

خبرگزاری هرانا – شریف باجور، فعال مدنی اهل مریوان که اخیرا مسیر بین مریوان به تهران را همزمان با اعتصاب غذا با چندین پیام از جمله اعتراض به کشتار کولبران رکاب زده بود. لوح تقدیر و تندیسی که از سوی تعداد زیادی از نهادهای حقوقی به او اهدا شده را طی دیدار با خانواده آتنا دائمی، فعال حقوق بشر دربند به پدر وی اهدا کرد. آقای باجور در این رابطه گفت “آتنا دائمی عضوی از جامعه انسانی ماست که در تجربه راه خود بسوی انسانییت و امید به آینده بهتر و در آرزوی خوشبختی بشریت گامهای انساندوستان را برداشته است.” این فعال مدنی سپس به دیدار خانواده رضا شهابی رفت و به همراه جمع دیگری از فعالان مدنی خواستار آزادی این فعال سندیکالیست شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شریف باجور، فعال مدنی اهل مریوان در ادامه برنامه های خود به هدف حمایت و ارتقا وضعیت حقوق بشر با خانواده آتنا دائمی و سپس رضا شهابی دیدار کرد.

آقای باجور لوح تقدیر خود را به پدر آتنا دائمی به نشانه حمایت زا این کنشگر مدنی دربند اهدا کرد همچنین با حضور در منزل رضا شهابی خواستار آزادی این فعال کارگری شد.

آقای باجور در رابطه با این فعالیت ها متنی سرگشاده منتشر کرده است که در ادامه می آید:

عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است

خشونت نیروی ویرانگری است که از تسلط نفرت بر احساسات انسان موجب زوال تفکر و عقلانیت می گردد و با رشد در وجود و ناآگاهی در مقام تصمیم در برابر آنچه که از درک و مقبولیت آن ناتوان می باشد، تمام توان و قدرت انسان را برخلاف موازین اخلاق و شیوه¬های انسانی در تخریب و انهدام دستمایەی مادی و معنوی بشریت به کار خواهد برد. عدم خشونت باوری از توانایی انسان در استفاده از تفکر خود و منطق حاصل از آن، راه مناسب عاری از خشونت را در مقابله با مشکلات پیش روی جامعه بشری قرار خواهد داد. تمام شکوفایی و پیشرفت جامعه بشری نتیجه چنین فکری است که با تلاش فراوان در جستجوی حقیقت با عشق و احساس مهربانی برخاسته از این آگاهی در حفظ کرامت انسانی می کوشد. عدم خشونت بستر مناسبی است برای هر جامعه ای که آینده خود را بر طبق آن بنا نهد و ساخت جامعه مدنی بر مبنای این فکر به نظمی پایدار و راهی هموار برای حرکت جامعه به دنبال خواسته های خویش منتهی می شود. خوشبختانه ذهنیت مدنیت گرای جامعه ما با درک این اهمیت، مسئولیت پذیرانه گامهای استوار و مناسبی در راه عدم خشونت برای بهبود شرایط جامعه برداشته است. فعالیت های مدنی و حضور افراد و فعالان مدنی نشان از فکری سالم و بدور از خشونت است که با تمام وجود برای سلامتی جامعه، پیشرفت و رسیدن به جایگاه بهتر تلاش می نماید. نقش این حرکت در کنترل و حذف عامل های خشونت زا در جامعه به عنوان نیروی تهدید کننده جامعه بشری قابل تقدیر و آموزنده می باشد. در چنین جامعه ای باید اندیشه های مهربانی در جریان باشد تا بتوان بنای صلح و جهانی عاری از خشونت را بر آن ساخت و این اندیشه ی مردمانی است که قلبشان، همه جهان در آن جای دارد. بر پایه تفکر عدم خشونت، در جهت تشویق و تقویت جامعه مدنی برای زندگی و دنیایی بهتر، ساعت ۹ صبح روز دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ حرکتی مبنی بر اعتصاب غذا به مدت سه روز و همزمان رکاب زدن با دوچرخه از شهر مریوان به مقصد تهران آغاز می شود. این حرکت نمادین برای اهدافی والا و انسجام فعالین مدنی در فضایی عاری از خشونت به منظور:

۱- دفاع از وضعیت کولبران در کردستان و اعتراض نسبت به کشتار آنها و جلوگیری از تکرار این کشتار

۲- حمایت از فعال مدنی رضا شهابی و کمک به شنیده شدن صدای او و همچنین تقدیر از شخصیت عدم خشونت¬خواه آتنا دائمی و ارج نهادن به مبارزه او بر علیه کشتار انسانها.

۳- حمایت از قربانیان خشونت در میانمار و محکوم کردن این جنایت بشری

۴- دعوت جامعه برای فعالیت های مدنی در روزی مشترک به نام روز مهربانی در پنج شنبه آخر هر هفته به منظور تلاش برای جامعه ای سالم و خوشبخت طرح ریزی شده است. بر مبنای شعار «عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است» از تمامی فعالین مدنی که برای جامعه ای عاری از خشونت تلاش و مبارزه می کنند، خواهان انسجام، همدلی و اتحاد در جهت پیشرفت جامعه مدنی و برقراری صلح و مهربانی هستیم.

او در ادامه این نوشتار در رابطه با اهدای تندیس خود به آتنا دائمی آورده است:

‍ انسان در تلاش بی پایان انسانییت.

جنبش انسان در تکامل زندگی وحفظ آن برگرفته از تفکر و درک حقیقتی است که اورا به سوی هدف والای خود هدایت و موفق می نماید.

انسان در مسیر حرکت خود به سوی آینده با وجود موانع و مشکلات با تلاش برای رسیدن به خوشبختی رنج راه را با صبر و ومقاومت تمام به دوش می کشد.

امروز جامعه برای ساخت دنیای برتر و بهتر با وجود موانع زیاد در تکاپوی عظیم است و ذهن و شخصیت مدنیت گرای فعال آن نشان از جنبش انسان روبه رشد می باشد.

آتنا دائمی عضوی از جامعه انسانی ماست که در تجربه راه خود بسوی انسانییت و امید به آینده بهتر و در آرزوی خوشبختی بشریت گامهای انساندوستان را برداشته است.

عدالت ترازوی ارزش انسان در مقابل حقیقت وجود انسانی و حافظ نظم تحرکت انسان بسوی حقیقت خود میباشد. قضاوت در مورد چنین شخصیتی حساس و نشان از چشمهای باز عدالت خواه نسبت به سرمایه انسانی جامعه انسان که ارزش حفظ آنها برابر است باحفظ خود جامعه انسانی و بی توجه یی و ارج ننهادن به چنین سرمایهایی به معنای قرار گرفتن بر مسیر نابودی می باشد.در مقام و ارزش چنین شخصیتی،آتنا را در یابیم و صدای حق او باشیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید