خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  احضار مجدد امیر شیبانی زاده، فعال دانشجویی، به دادگاه انقلاب

احضار مجدد امیر شیبانی زاده، فعال دانشجویی، به دادگاه انقلاب

خبرگزاری هرانا – یک روز پس از برگزاری دادگاه امیر شیبانی زاده، فعال دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد که پیشتر به ۸ سال زندان محکوم شده است، وی مجددا طی یک تماس تلفنی به دادگاه انقلاب احضار شد.

به گزارش دانشجونیوز، “امیر شیبانی زاده”، فعال دانشجویی محروم از تحصیل دانشگاه آزاد مشهد که مهرماه سال گذشته توسط نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه مشهد بازداشت شده و پس از ۲۹ روز انفرادی و آزار و اذیت از سوی بازجویان با موقتا آزاد شده بود، یک روز پس از برگزاری دادگاه مجددا به دادگاه انقلاب مشهد احضار شده است.

بر اساس این گزارش، این فعال دانشجویی که پیشتر در دادگاه بدوی به ۸ سال زندان و ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده بود، روز گذشته دادگاه وی به ریاست قاضی صدفی برگزار شده است.

این گزارش می افزاید، این فعال دانشجویی ۱۰ روز پیش هم به دادگاه احضار شده بود.

بر اساس اعلام این فعال دانشجویی، دادگاهی که روز گذشته برای وی برگزار شده بسیار قانونمند بوده و تمامی حقوق قانونی وی که شامل داشتن وکیل و دفاع از خود و ثبت دفاعیاتش در پرونده بوده انجام شده است. اما تاکنون از رای دادگاه تجدید نظر ایشان اطلاعی در دست نیست.

گفته می شود اتهامات این فعال دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد، ایجاد اغتشاش، هم‌کاری با رسانه‌های بیگانه، انتقال اطلاعات به بیگانه‌گان، ایجاد گروه‌ها و دسته‌های معترض عنوان شده است، اتهاماتی که برای فعالان دانشجویی و سیاسی در ایران تازگی ندارد و مقامات قضایی و امنیتی ایران به بهانه آن بسیاری از این فعالان را به سنگین ترین احکام حبس، جریمه، تبعید و محرومیت از فعالیت های اجتماعی محکوم می کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید