خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ ساعت ۵:۴۲:۰۷

    خانه  > slide, زندانیان  >  امیر شیبانی زاده آزاد شد

امیر شیبانی زاده آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امیر شیبانی زاده، شهروند مشهدی و فعال دانشجویی از زندان وکیل آباد مشهد به صورت مشروط آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیر شیبانی زاده، شهروند مشهدی و فعال دانشجویی و سیاسی پس از موافقت با آزادی مشروط در ۲۷ مهر ۱۳۹۴ از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شده است.

بنا به همین گزارش و به نقل از منابع مطلع، با تقاضای آزادی مشروط وی که در اواخر سال ۹۳ داده شده بود موافقت شده و او در مهر ماه سال جاری از زندان آزاد شده است.

این فعال دانشجویی پیش از انتخابات سال ۸۸ در ۲۴ خرداد ۸۷ و در جریان تجمع اعتراضی نسبت به مسائل اقتصادی در مشهد و توسط وزارت اطلاعات بازداشت و به قید ۸۰ میلیون تومان وثیقه آزاد شد.

بنا به همین گزارش و به نقل از منابع مطلع، امیر شیبانی زاده که سابقه ۹ بار بازداشت را حد فاصل سالهای ۸۸ تا ۹۰ و توسط نهادهایی چون وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه امام رضا و اطلاعات نیروی انتظامی مشهد در کارنامه خود دارد و هر بار با سند و یا کفالت آزاد شده است، سر انجام و پس از بازداشت در ۲۵ بهمن سال ۹۰ و ۴ ماه بازداشت توسط قاضی خلیقی به ۵ سال و ۶ ماه زندان تعزیری، ۵ میلیون جریمه نقدی و تبعید به زندان آب حیات کرمان محکوم شد که با همکاری دادستانی تبعید وی انجام نشد.

این فعال دانشجویی و سیاسی در ۲۸ خرداد ۹۱ و پس از احضار توسط دادگاه انقلاب مشهد شعبه ۹۰۵ به ریاست خلیقی پس از ابلاغ حکم در‌‌ همان مکان بازداشت و با دستبند و پابند به زندان وکیل آباد مشهد منتقل گردید.

شیبانی زاده سرانجام در سال ۹۲ به مدت ۱۰ روز به مرخصی آمد، اما پس از بازگشت به زندان به دلیل اخرین پرونده خود به اتهامات تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری جمعا به دوسال و دوماه حبس محکوم شد که این حکم نیز با تائید در دادگاه تجدیدنظر در سال ۹۳ به وی ابلاغ گردید و با این حکم محکومیت پنج سال و نیم این فعال سیاسی به هفت سال و هشت ماه افزایش یافت.

اما در آخر و پس از تقاضای آزادی مشروط این دانشجوی محروم از تحصیل زندانی در اواخر سال ۹۳، وی در ۲۷ مهر ۹۴ با آزادی مشروط از زندان آزاد شده و اجازه ادامه تحصیل نیز دریافت کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید