خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  ماشاالله حائری، زندانی سیاسی، بر اثر حملهٔ قلبی به بیمارستان منتقل شد

ماشاالله حائری، زندانی سیاسی، بر اثر حملهٔ قلبی به بیمارستان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – ماشاالله (حمید) حائری، از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۴ سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، به علت حملۀ قلبی به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شده است.

وضعیت جسمی ماشاالله حائری که از زندانیان سیاسی دهۀ ۶۰ نیز محسوب می‌شود، بر اثر حملۀ قلبی در صبح روز پنجشنبه ۶ مرداد ماه به حدی وخیم شد که مسئولان ناچار به انتقال وی به بیمارستانِ “دی” تهران شدند.

بنا بر گزارش وبسایت فعالین حقوق بشر و دموکراسی، خانوادۀ حائری، روز گذشته پس از مراجعه به زندان متوجه شدند که وضعیت عزیزشان بسیار حاد بوده و به بیمارستان منتقل شده است.

این زندانی سیاسی ماه‌ها است که از ناراحتی حاد قلبی و تنفسی رنج می‌برد و تا به حال دو بار دچار سکتۀ قلبی شده است اما مسئولان از درمان وی تاکنون سرباز می‌زدند.

ماشاالله حائری ۵۸ ساله، که در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۸۸ دستگیر و به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد، به مدت ۷۴ روز در سلولهای انفرادی بسر برد و سپس او را به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل کردند.

گفتنی ست وی توسط قاضی مقیسه، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به تحمل ۱۵ سال زندان و تبعید با تبعید در زندان رجایی شهر کرج، محکوم شده است.

لازم به یادآوری ست که آریا الماسی، همسر آقای حائری و فرزندش نگار حائری نیز در جریان اعتراضات سال ۸۸ همراه با وی دستگیر و پس از چند ماه بازداشت به قید وثیقه آزاد شدند. این در حالیست که ایشان یازدهم اردیبهشت ماه مجددا توسط وزارت اطلاعات بازداشت و پس از چندین هفته بازجویی و فشار در بند ۲۰۹ زندان اوین با وثیقه‌های سنگین آزاد شدند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید