خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۰, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۳۰ ساعت ۱۰:۵۵:۱۷

    خانه  > زندانیان  >  انتقال اکبر امینی، اولین بازداشتی ۲۵ بهمن، به بند ۳۵۰ اوین

انتقال اکبر امینی، اولین بازداشتی ۲۵ بهمن، به بند ۳۵۰ اوین

خبرگزاری هرانا – اکبر امینی، اولین بازداشتی ۲۵ بهمن ماه که صبح روز تظاهرات بر فراز جرثقیلی رفته بود چند روز پیش، پس از دو ماه و اندی زندانی بودن در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات به بند ۳۵۰ اوین منتقل شد.

به گزارش کلمه، اکبر امینی به هم بندان تازه خود گفته است که آن روز به آن دلیل یکی از عکس‌های خود را در دست گرفته بود که چنانچه نیروهای امنیتی او را به پایین پرتاب کردند و پیکرش قابل شناسایی نباشد، لااقل عکس او به مردم در شناسایی‌اش کمک کند.

صبح روز ۲۵ بهمن ماه تعداد زیادی از کاربران اینترنت و مردم شاهد واقعه‌ای بودند که خبر از یک روز پرحادثه می‌داد. اکبر امینی در این روز با در دست داشتن نوارهای سبز و چند عکس، بالای جرثقیلی رفته بود و ضمن دعوت از مردم برای شرکت در راه پیمایی این روز، یاد و خاطره کشته شدگان تظاهرات اخیر را نیز گرامی می‌داشت.

وی در جریان اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ نیز بازداشت و مدتی را در زندان گذرانده بود.

اکبر امینی در این روز گردن خود را با طنابی آبی رنگ به جرثقیل بسته بود تا در صورت دخالت ماموران توسط آن خود را به پایین پرتاب کند، اما ماموران امنیتی با آوردن خانواده وی به محل حادثه او را مجبور به پایین آمدن کردند. وی بلافاصله بعد از پایین آمدن از جرثقیل دستگیر و راهی زندان اوین شد.
بعد از این ماجرا خانواده امینی نیز مدت‌ها توسط نیروهای امنیتی برای انجام مصاحبه با صدا و سیما تحت فشار بودند آن‌ها از خانواده اکبر می‌خواستند اعلام کنند که او ثبات روانی ندارد.

وی اکنون در میان بیش از صد و هفتاد زندانی سیاسی دیگر در بند ۳۵۰ زندان اوین نگهداری می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید