خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  علی صابری، فعال دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد، بازداشت شد

علی صابری، فعال دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد، بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – علی صابری، فعال دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد، روز یکشنبه اول اسفند ماه در حالی که در کلاس درس بود، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.

به گزارش یکی از سایت های وابسته به اصلاح طلبان، دوستان این فعال دانشجویی که از اعضای نهضت آزادی هم محسوب می شود، بعد از دو روز بی خبری کامل از او، امروز متوجه شدند که همکلاسی شان به زندانی در مشهد منتقل شده و پرونده اش نیز به دادگاه انقلاب ارسال شده است.

خانواده علی صابری با اعلام بی خبری از وضعیت فرزندنشان، اطلاعات خود را بر پایه خبری که همکلاسی های علی از دادگاه انقلاب مشهد دریافت کرده اند دانسته و خواهان آن شدند که پسرشان حداقل در تماسی تلفنی با منزل سلامتش را اعلام کند.

همکلاسی های علی می گویند: وقتی ماموران وزارت اطلاعات علی را از کلاس درس خارج کردند، قصد داشتند در دفتر آموزش به او دستبند بزنند که با ممانعت مسوولان دانشگاه از این کار خودداری کرده و سپس در مقابل در دانشگاه او را با دستبند و دو خودروی “زانتیا” که منتظرش بودند به مکانی نامعلوم می برند. آنها هنوز هم نمی دانند که او در کدام زندان مشهد به سر می برد.

شایان ذکر است که پیش از این هم دو مورد از بازداشت دانشجویان در محوطه‌ی دانشگاه از سوی منابع دانشجویی گزارش شده بود که به نظر می‌رسد روال خطرناکی است که از سوی نهادهای امنیتی آغاز شده و به حرمت‌شکنی بیش از پیش نهاد دانشگاه انجامیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید