خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مرگ ۴ هزار و ۶۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوا طی یک سال گذشته

مرگ ۴ هزار و ۶۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوا طی یک سال گذشته

خبرگزاری هرانا –  ۴ هزار و ۶۰۰ نفر طی یکسال گذشته در ایران بر اثر آلودگی هوا فوت کردند.

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا؛ علی صابری امروز (سه شنبه) در صد و بیست و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود گفت: از شهرداری منطقه ۱۳ بازدیدی داشتم که طی این بازدید درباره مناسب سازی معابر در این منطقه شهرداری صحبت‌هایی صورت گرفت و آقای ذاکری شهردار این منطقه مطرح کردند که این منطقه در خصوص مناسب‌سازی معابر رتبه اول را دارد و نخبگان ساکن در آن منطقه که در این جلسه حضور داشتند نیز این موضوع را تایید کردند.

در ادامه حافظی عضو دیگر شورای شهر تهران با اشاره به روز هوای پاک، اظهار کرد: براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۴، ۷ میلیون نفر در دنیا بر اثر آلودگی هوا از دنیا رفته‌اند و همچنین از هر ۸ نفر یک نفر به دلیل آلودگی هوا فوت می‌کند.

حافظی با اشاره به اینکه این آمار نسبت به ۱۰ سال قبل دو برابر شده است، افزود: ۴ هزار و ۶۰۰ نفر طی یکسال گذشته بر اثر آلودگی هوا فوت کردند.

وی ادامه داد: اعداد اعلام شده در گزارش‌ها برای تعیین میزان آلودگی هوا عدد میانگین است، در حالی که بر اساس استاندارد‌ها، ایستگاه‌ها باید بالا‌ترین اعداد را مبنای آلودگی هوا قرار دهند، از همین رو پیشنهاد می‌شود در اعلام آلودگی هوا عدد استاندارد را اعلام کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید